Czwartek, 06 maja 2021 r.   Imieniny: Judyty, Jakuba, Filipa
Polskie Radio PiK » Patronaty
Ogłoszenie własne nadawcy

WYDARZENIA


Pałac Komierowo Tennis Cup

W dniach 7-8 maja w Pałacu w Komierowie odbędzie się pierwszy turniej tenisowy z cyklu "Komierowo Tennis Cup". Gośćmi specjalnymi turnieju będą gwiazdy z Aktorskiego Klubu Tenisowego. Udział potwierdzili m.in. Karol Strasburger, Tomasz Stockinger, Robert Janowski, Robert Rozmus, Tomasz Gęsikowski, Piotr Gąsowski i Krzysztof Hanke.

Przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych artyści o wielkim serduchu zagrają w celu charytatywnym dla Błażejka, małego mieszkańca Komierowa, chorego na pęcherzowe oddzielanie naskórka. Artyści, wspólnie z Pałacem Komierowo i Fundacją "Dorośli - Dzieciom" wspomogą jego leczenie. Pałac Komierowo to rodzinny, butikowy hotel, w którym w otoczeniu pięknej przyrody i kilkusetletniego parku rodzina Komierowskich stworzyła wyjątkowe miejsce do wypoczynku i aktywnej rekreacji. Z pewnością uczestnicy turnieju chętnie skorzystają z atrakcji dostępnych na miejscu.

To będzie wyjątkowa okazja, aby podziwiać na żywo aktorski kunszt na korcie, porozmawiać z gwiazdami i spędzić z nimi wspólnie czas w Pałacu. Informacje o turnieju "Komierowo Tennis Cup" dostępne są na stronie www.palackomierowo.com

35. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora

Przywykliśmy, że toruński Festiwal monodramów zastawał nas jesienią. Tymczasem pandemia koronawirusa nieuchronnie pokrzyżowała ten od dawna ukonstytuowany stan rzeczy. Postanowiliśmy jednak nie przerywać kontynuowanej od lat tradycji organizowania imprezy. Tym razem Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora odbędą się w terminie 7 – 9 maja 2021 roku.

Kwietniowi Antypiraci [zakończone]

Już po raz piąty Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku organizuje ogólnopolską akcję Kwietniowi Antypiraci, która kieruje uwagę uczestników na przestrzeganie norm związanych z legalnym oraz etycznym korzystaniem i dzieleniem się własnością intelektualną. Zapraszamy do udziału w V edycji akcji, która w tym roku będzie przebiegała pod hasłem WYRUSZAMY NA WEBQUEST. Działania rozpoczynamy w marcu 2021 r. bezpłatnym seminarium dla uczestników.

Znajomość zagadnień związanych z poszanowaniem własności intelektualnej i praw autorskich pojawia się w podstawie programowej już na pierwszym etapie edukacyjnym. Drugi etap wprowadza w ochronę własności intelektualnej, znajomość i stosowanie zasad prezentacji oraz upowszechniania dzieł zgodnie z prawem i etyką. W szkole ponadpodstawowej dbałość o poszanowanie praw autorskich i bezpieczne poruszanie się w cyberprzestrzeni, a także umiejętność samodzielnego docierania do informacji, dokonywania ich selekcji, syntezy oraz wartościowania, rzetelnego korzystania ze źródeł wymieniane są wśród najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w trakcie kształcenia ogólnego.

Konferencja Naukowa „Administracja publiczna wobec potrzeb człowieka” [zakończone]

Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Administracja publiczna wobec potrzeb człowieka”, już 25 marca w Instytucie Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Katedra Administracji Instytutu Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Koło Aktywnych Studentów Administracji zapraszają na Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową pt. „Administracja publiczna wobec potrzeb człowieka”, która odbędzie się 25 marca 2021 r. godz. 9:00 zdalnie z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Konferencja będzie okazją do wymiany poglądów dotyczących szeroko rozumianej administracji świadczącej, w szczególności takich jak: pomoc społeczna, opieka zdrowotna, zaopatrzenie emerytalne i rentowe, zaspokajanie potrzeb jednostki w dziedzinie kultury, oświaty i wychowania, sportu, turystyki i wypoczynku, bezpieczeństwa publicznego, ochrony środowiska.

Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn [zakończone]

Uczniowski Klub Sportowy przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz trzeci otrzymał możliwość organizacji Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Prawo startu w Mistrzostwach mają zawodnicy kategorii wiekowej juniora (20 – 18 lat), juniora młodszego (17 – 15 lat). Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami FIE i regulaminem PZS oraz z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. W Mistrzostwach weźmie udział ok. 160 zawodników z całej Polski. Turniej odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisja online na stronie www.pzszerm.pl

20. Walentynki Chełmińskie [zakończone]

Przed nami 20. Walentynki Chełmińskie! Poznajcie program tegorocznych obchodów.
Jubileuszowe 20. Walentynki Chełmińskie przebiegną w wyjątkowej atmosferze. W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi organizacji wydarzeń artystycznych, jesteśmy zobowiązani do realizacji programu wydarzenia w formule online, które zaplanowaliśmy na 13-14 lutego 2021 r.. Jednym z elementów, będących bez wątpienia niecodzienną atrakcją dla mieszkańców, ale i osób, które zdecydują się odwiedzić w tych dniach Chełmno, będzie spersonalizowany mapping, realizowany na murach Ratusza Miejskiego. Na deskach Kinoteatru Rondo, podczas koncertów online wystąpią znani i cenieni muzycy: Czesław Mozil oraz Siostry Kępisty. Dodatkowym elementem 20. Walentynek Chełmińskich będą wykłady popularnonaukowe, poruszające tematykę miłości, prowadzone przez wykładowców polskich uniwersytetów.

Gdzie Słoń jest, proszę Słonia? – zagraj [zakończone]

Gdzie Slon jest prosze Slonia
12 lutego Teatr Kameralny w Bydgoszczy pokaże premierowo spektakl online „Proszę słonia!”. Od 12 do 14 lutego przedstawienie będzie dostępne za darmo na kanale YouTube Teatru Kameralnego.

Premierę spektaklu poprzedzi wyjątkowe działanie edukacyjne. Teatr Kameralny zaprasza dzieci do udziału w grze miejskiej „Gdzie Słoń jest, proszę Słonia?”, zachęcając tym samym najmłodszych do eksploracji zupełnie realnej przestrzeni miasta, wyjścia z domu i poszukiwań słonia w różnych miejscach Bydgoszczy. Zadanie wcale nie będzie tak proste, jak mogłoby się wydawać!

Parafrazując słynną sentencję Benedykta Chmielowskiego – słoń, jaki jest, każdy widzi. Ale nie w tym przypadku! W ramach gry na terenie miasta zostaną ukryte figurki słoni. Będzie ich dziesięć. Każda z nich wyjątkowa i opatrzona imieniem jednego z aktorów występujących w spektaklu. Słonie małe, duże, kolorowe, białe, z podniesioną trąbą, stojące, siedzące… I wszystkie słonie sprytnie zasłonione. To znaczy zasłonięte. Czyli schowane.

Żeby zadanie nieco ułatwić, udzielimy kilku wskazówek dotyczących miejsc, w których będą zlokalizowane figurki słoni. Gra ma być nie tylko okazją do wyjścia z domu, ale też propozycją wspólnego działania w rodzinnym gronie. Do zadania mogą się włączyć całe rodziny, spędzając czas nie tylko przed ekranem komputera przy okazji premiery spektaklu, ale też w mieście, zwiedzając Bydgoszcz i wychodząc naprzeciw całkiem realnego doświadczenia.

Zadaniem uczestników gry miejskiej „Gdzie Słoń jest, proszę Słonia?” jest oczywiście odnalezienie słoni. Trzeba odszukać przynajmniej pięć figurek i zrobić sobie z nimi selfie, a następnie przesłać je na adres edukacja@teatrkameralny.com. Grę rozpoczyna się 4 lutego, a zakończy 14 lutego. W spektaklu czeka na Was słoń Dominik, a w różnych miejscach Bydgoszczy na odnalezienie będą czekać jego młodsi koledzy.

Zapraszamy do udziału i zachęcamy do podjęcia wyzwania!
12