Czwartek, 09 lutego 2023 r.   Imieniny: Apolonii, Eryki, Cyryla
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


22. Walentynki Chełmińskie 11-14.02.2023r.

mat. organizatora
mat. organizatora
Walentynki Chełmińskie od lat cieszą się wielką popularnością, przyciągając
do Chełmna – miasta zakochanych tysiące… Zakochanych. W ramach tegorocznej edycji wystąpią: Cheap Tobacco, Dziwna Wiosna oraz Cleo i Stanisław Soyka.
Ponadto, przez 4 dni trwania Walentynek Chełmińskich, w przestrzeni miasta
na uczestników czekać będzie wiele atrakcji towarzyszących, m.in. Jarmark św. Walentego, Festiwal Piosenki Miłosnej, 8. Bieg Zakochanych, Kocham Życie, czyli walentynkowe morsowanie nad Jeziorem Starogrodzkim, wielokrotnie nagradzany spektakl „Prawy Sercowy” w wykonaniu Teatru Agrafka, wykłady o miłości, z udziałem prelegentów z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, międzyszkolny konkurs kulinarny „Alchemia i amory w kuchni”, targi terrarystyczne, wystawy, warsztaty oraz zabawy i gry miejskie związane z zabytkami.

MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM NAUKOWO EDUKACYJNE "Smartfon.Wyzwanie naszych czasów." 3.03. - 4.03.2023r.

mat.organizatora
mat.organizatora
Międzynarodowe Sympozjum „ Smartfon. Wyzwanie naszych czasów” jest kontynuacją corocznych, cieszących się dużym zainteresowaniem sympozjów poświęconych roli mediów i technologii w życiu społecznym, a w szczególności w wychowaniu młodzieży.
Młodzi ludzie spędzają dziś w świecie cyfrowych mediów ponad dwa razy więcej czasu niż w szkole. Skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej. Konferencja, poprzez dobór prelegentów będących uznanymi autorytetami w dziedzinie pedagogiki, psychologii, medycyny i mediów, ma przyczynić się do upowszechnienia świadomości tych problemów,
a także wiedzy o sposobach przeciwdziałania im.
Zaproszeni mówcy, prof. Manfred Spitzer, Bogna Białecka, Michał Talaga i Małgorzata Więczkowska, przedstawią często niedostrzegane w życiu codziennym zagrożenia związane z korzystaniem z technologii.
Konferencja „Smartfon. Wyzwanie naszych czasów” będzie pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce skierowanym również bezpośrednio do młodzieży – uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów.

V Bal Charytatywny Caritas, 17.02.2023r. w Dworze Biesiadnym w Rojewie

mat. organizatora
mat. organizatora
Od ponad 2 lat istnieje powołana decyzją Abp Wojciecha Polaka Metropolity Gnieźnieńskiego Prymasa Polski Filia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu.
W zwyczajnych warunkach, w szarej codzienności Caritas AG pragnie realizować misję Miłosiernego Samarytanina wynikającą z chrześcijańskiego powołania do miłości bliźniego.
Bal odbędzie się 17 lutego 2023 roku w Dworze Biesiadnym w Rojewie. Rozpoczynamy jak zwykle uroczystą galą o godzinie 19.00. Od połowy stycznia wolontariusze filii Caritas AG rozprowadzają bilety- cegiełki z których dochód pokryje koszty balu oraz zasili konto filii Caritas. Podczas Balu Charytatywnego zostanie przeprowadzona licytacja przedmiotów ofiarowanych przez artystów, celebrytów oraz osób życia publicznego - które zdecydowały się podarować drobne upominki na ten szczytny cel. Wśród zaproszonych gości zaszczycą nas swoja obecnością takie osoby jak: bp Radosław Orchowicz biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej, dyrektorzy Caritas z terenu województwa Kujawsko – Pomorskiego z Bydgoszczy i Torunia (jeśli wyrażą chęć uczestnictwa) Wojewoda Kujawsko- Pomorski,(Potwierdził swoja obecność), Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego,(Potwierdziła swoja obecność) Prezydent Miasta Inowrocławia, Starosta powiatu Inowrocławskiego, dyrektor MOPS, dyrektor PCPR, oraz jak ufamy zaszczyci nas swoja obecnością również ksiądz Dyrektor Caritas AG i ksiądz v-ce dyrektor Marcin Andrzejewski. Uroczystą Galę z wręczeniem podziękowań dla wolontariuszy oraz osób wspierających działania Filii Caritas AG poprowadzą prezenterzy TVP Bydgoszcz Małgorzata Rogatty oraz Jacek Lewandowski.

Forum Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami, Inowrocław, budynek Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu, ul. Jana Kilińskiego 16 A, 17.01.2023r. Organizator: Wojewoda Kujawsko-Pomorski (zakończone)

mat. organizatora
mat. organizatora
Forum Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami ma być przestrzenią promującą aktywność osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym. Tegoroczne Forum poświęcone będzie w całości tematyce aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz promocji zatrudniania tej grupy osób wśród pracodawców.


W trakcie spotkania zaplanowano panel dyskusyjny z udziałem pracodawców z województwa kujawsko-pomorskiego i ekspertów, poświęcony zagadnieniom takim jak: zatrudnianie osób z niepełnosprawnością – wyzwanie czy wzmocnienie wizerunku pracodawcy? Jak skutecznie wykorzystać potencjał zatrudnionych pracowników z niepełnosprawnościami oraz dostępność w środowisku pracy i przestrzeni publicznej warunkiem aktywizacji osób z niepełnosprawnością.

Oprócz panelu dyskusyjnego zaplanowano w formie prezentacji przegląd aktualnie dostępnych publicznych instrumentów wsparcia w procesie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami oraz omówienie programowych instrumentów wspierających aktywność osób niepełnosprawnych na rynku pracy i ocenę możliwości ich implementacji systemowej.

10-lecie Jednostki Strzeleckiej 4050 Włocławek, 7.01.2023r.(zakończone)

mat. organizatora
mat. organizatora
Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Stowarzyszenie proobronne: Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek im. generała broni Władysława Andersa, 7 stycznia 2023 roku obchodzić będzie jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Z tej okazji Włocławscy strzelcy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich miłośników strzelectwa, militariów, kultury jak i biegów. Całość przedsięwzięcia odbywać będzie się pod patronatem honorowym Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Strzelcy podzielili swój dzień na kilka części, w ramach których każda osoba, która przybędzie 7 stycznia do Włocławka znajdzie coś dla siebie:

1. Dla blisko 80 miłośników strzelectwa przygotowane zostały zawody strzeleckie o puchar Dowódcy Jednostki.

2. Pięciokilometrowy bieg na orientację o puchar Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych jest kolejną propozycją zawodów sportowych przygotowanych przez stowarzyszenie. Tym razem blisko 50 biegaczy będzie mogło zmierzyć się z przygotowaną 5 kilometrową trasą rozlokowaną na terenie byłego poligonu wojskowego, w ramach której zawodnicy będą musieli odnaleźć blisko 10 rozlokowanych punktów (znaczników).

3. Wielki Piknik Militarny to kolejne wydarzenie, które zlokalizowane będzie w miejscu realizacji zawodów strzeleckich jak i startu organizowanego biegu. W ramach pikniku organizatorzy przewidzieli wystawę sprzętu militarnego w tym sprzętu ciężkiego będącego w dyspozycji różnych Jednostek Wojskowych z terenu całego kraju, pokaz sprzętu lekkiego, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

3. Koncert Galowy w Centrum Kultury Browar B w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W czasie realizowane koncertu zostanie złożone przyrzeczenie strzeleckie przez nowo wstępujących strzelców w szeregi stowarzyszenia, a także podsumowana dotychczasowa 10-letnia działalność Jednostki Strzeleckiej.

X Bydgoski Orszak Trzech Króli, 6 stycznia 2023 roku (zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
Bydgoski Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2022 r. przejdzie ulicami naszego miasta. Trzej królowie symbolizujący Europę, Azję i Afrykę podążą za gwiazdą w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla. Przemarsz zakończy się przy Stajence, gdzie Kacper, Melchior i Baltazar złożą dary i oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus. Przejściu Orszaku towarzyszyć będzie wspólne śpiewanie kolęd.

Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w bazylice pw. św. Wincentego a’ Paulo, pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Ok godz. 13.00 kolorowy orszak wyruszy sprzed Bazyliki i przejdzie ulicami; Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha, Mostową do Starego Rynku. Tam pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi oddadzą - pasterze, królowie, a następnie wszyscy uczestnicy Orszaku. Królowie pojadą na koniach i wielbłądzie. Wielbłąd, na którym pojedzie król Afrykański przyjedzie do Bydgoszczy specjalnie z mini zoo w Horodyszczu (województwo lubelskie).

Hasło Orszaku Trzech Króli 2023 brzmi: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Hasło ma nam przypomnieć o Gwieździe Betlejemskiej, która prowadziła Mędrców do miejsca narodzin Jezusa.

Do orszaku może przyłączyć się każdy. Zachęcamy do przygotowania niedrogiego przebrania, i wcielenia się w role odpowiadające opisom ewangelicznym i ludowej tradycji: aniołów, dwórek, rycerzy i pastuszków, dzięki któremu jest się nie tylko widzem, ale także aktorem w tym ulicznym przedstawieniu. Wolontariusze będą tradycyjnie rozdawać papierowe korony, aby każdy uczestnik Orszaku tego dnia mógł włożyć na głowę koronę i poczuć się królem.

Wspólne śpiewanie kolęd podczas przemarszu Orszaku łączy rodziny i całe społeczności.

Orszak Trzech Króli jest wydarzeniem oddolnym, w całości przygotowywanym przez wolontariuszy. Głównym organizatorem Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli jest Ruch Światło-Życie, Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy oraz parafia pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Wsparcia merytorycznego udziela nam także Fundacja Orszak Trzech Króli z Warszawy.

Turniej Debat Oksfordzkich "VI LO Debatuje: O prawach człowieka" 20-21.12.2022.(zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
„VILO debatuje: O prawach człowieka” to hasło wewnątrzszkolnego turnieju debat oksfordzkich organizowanego przez szkolne koło zainteresowań ViloDebatuje. Tematyka turnieju inspirowana jest hasłem roku 2022, ogłoszonym przez Radę Miasta Bydgoszczy: „Rokiem praw człowieka”.

Debaty oksfordzkie mają na celu kształcenie umiejętności debatanckich, w tym formułowania argumentów, kulturalnej dyskusji, a także daje możliwość poznania odmiennych poglądów, nauki argumentacji, a zarazem szacunku wobec odmiennego spojrzenia na poruszaną problematykę.

Koło debatanckie ViloDebatuje pragnie promować taką formę dyskusji publicznej w murach szkoły, jak i poza nią. Organizacja turnieju debatanckiego jest z pewnością świetną formą szerzenia jej popularności nie tylko w szkole, ale i w całym regionie.

W turnieju może wziąć udział do 12 drużyn złożonych z czterech, pięciu mówców. Kierowany jest do osób na różnym poziomie debatanckim, przy czym każdej drużynie zostanie przypisany opiekun – tutor – uczestnik koła debatanckiego, który pomoże w przygotowaniach. Turniej zostanie podzielony na kategorie, biorąc pod uwagę umiejętności i doświadczenie debatantów.

II Akademicki Jarmark Bożonarodzeniowy, 16-18 grudnia 2022 roku w fordońskim kampusie.(zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
Zacznijmy wspólnie przygotowania do tegorocznych Świąt!

Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, smakołyków i mnóstwo ciekawych pomysłów na prezenty dla bliskich! Znajdziecie u nas naturalne kozie sery, pierniczki, oscypki, wędliny, powidła, domowe owocowe przetwory, miody, pierogi, ozdoby świąteczne, naturalne świece i wiele, wiele innych.

W naszej artystycznej strefie czekają na Was koncerty na żywo, w tym m.in. występ Chóru Politechniki Bydgoskiej, Przedszkola SMYK czy Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy. Szczegółowy program niebawem!
Mali i duzi będą mogli spotkać u nas prawdziwego Świętego Mikołaja, a także obejrzeć pokaz świątecznej gry świateł. To wszystko przed nami!

Wszystkich, którzy chcieliby poczuć prawdziwą magię świąt – zapraszamy:
• 16 grudnia – 15:00-20:00
• 17 grudnia – 10:00-21:00
• 18 grudnia – 10:00-19:00
1234567