Polskie Radio PiK
z 31 marca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W cyklu „Po drodze” sprawdzamy sytuację na rynku paliwowym, a w „Erze komputera” śledzimy nowości świata cyfrowego. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia oraz solenizantów i jubilatów. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Na dzień przed Wielkanocą zaproponujemy coś smacznego na wielkanocny stół, ale oprócz kujawskich kulinarnych specjałów w programie poprzmawiamy o świąteczych zwyczajach z Pomorza i Kujaw. Będzie święconka, ale taka zmotoryzowana, i trochę propozycji dla tych, którzy chcą przynajmniej część świąt spędzić aktywnie. Odwiedzimy m.in. Gościeszyn w gminie Rogowo i przyjrzymy się świątecznym, wielkanocnym symbolom – jeden z nich właśnie pojawił się w Borach Tucholskich.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Kwiaty i rośliny na Wielkanoc. Jak udekorować mieszkanie i świąteczny stół podpowiedzą nasi eksperci. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

W audycji będzie o wielkanocnych zwyczajach, o konkursie wiedzy o samorządzie, w kąciku historycznym kolejny odcinek z cyklu Bohaterowie Niepodległej o Józefie Piłsudskim.

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Autor: Iwona Rzeszotek

Spotkanie z Kazimierą Maćkiewicz, jej córką Aldoną Sójką i wnuczką Joanną Sójką. Trzy pokolenia kobiet przy wielkanocnym stole we wspomnieniach sięgających 1935 roku, pełnych tradycji przekazywanych od lat kolejnym członkom rodziny.

16:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

przedstawimy państwu słuchowisko Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów, zatytułowane "Łazarz", którego autorem jest Przemysław Tejkowski. Słuchowisko powstało na motywach opowieści biblijnej.

17:00 W dobrym tonie
18:00 MSU - Muzyka Spoza Układu
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Muzyka klubowa, elektroniczna, nowe trendy, nowe nurty, nowe gatunki w muzyce

19:00 Rock around
Adam Droździk
Autor: Adam Droździk

Coś dla fanów rocka, w szeroko pojętym znaczeniu tego gatunku.

20:00 Domówka
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Muzyka lat 80. i 90. Będzie balladowo i nastrojowo.

0:00 Nuty i minuty