Polskie Radio PiK
z 5 października 2018 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 PULS REGIONU
Najważniejsze doniesienia z regionu.
12:15 Dyżur eksperta

W audycji - zaproszeni do studia goście - doradcy podatkowi - odpowiadają na telefoniczne pytania Słuchaczy dotyczące podatków - od umów kupna-sprzedaży, od spadków i darowizn, a także wyjaśnią wszelkie kwestie dotyczące m.in. ulgi rehabilitacyjnej oraz ulgi prorodzinnej - komu i na jakich zasadach przysługują. Tel. 52 345 50 90
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.
15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Miłe i miłosne

Nie masz ochoty na hałaśliwą dyskotekę, party u znajomych ani na kolejny super(krwawy) hit w TV? Masz ochotę na Święty Spokój... i żeby ładnie grało?. To tu!
19:00 Piosenki z klasą

W audycji utwory z tekstem Andrzeja Kuryły znakomitego polskiego tekściarza, który przed kilkoma dniami obchodził swoje 75. urodziny. Na te okrągłe urodziny Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała dwupłytowy album "Z biegiem lat". Piosenki Andrzeja Kuryły zaśpiewają m.in. Stanisława Celińska, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk czy De Mono, a opowiadać o ich twórcy będą Andrzej Rybiński i Tomasz Szwed.
20:00 Radiowy Klub Rodzica

W audycji zaprosimy na wyjątkowe spotkanie organizowane w Centrum Macierzyństwa "Przy kobiecie", gdzie w październiku odbędzie się krąg opowieści porodowych po stracie dziecka. Dietetyczka Anna Czyż podpowie jak odpowiednią dietą wzmocnić odporność dziecka na jesień. 12 października startuje w Bydgoszczy 4. Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo, w programie imprezy: bezpłatne warsztaty fotograficzne dla dzieci. A także cykl "Tacy Sami".
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:07 Zwierzenia przy muzyce

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.
22:00 Wieczorne spotkania

Bohaterem audycji będzie poeta Ryszard Milczewski-Bruno. Debiutował w 1958 roku wierszem "Starość dłoni". Był przyjacielem Edwarda Stachury, który jego osobie poświęcił wiersz pt. Nie rozdziobią nas kruki (znany również jako Ruszaj się, Bruno). Najpopularniejszym wierszem Milczewskiego-Bruna jest "Gdzieś w nas", który (z pominięciem jednego wersu) do własnej muzyki wykonywał Marek Grechuta. W programie znajdą się wiersze Bruna, a także wspomnienia jego syna Sławomira Milczewskiego.