Polskie Radio PiK
z 24 kwietnia 2018 roku
0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:50 kolejny odcinek książki Zbigniewa Branacha pt.:„Kryptonim Papież”, w interpretacji Krzysztofa Rogozińskiego.
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Czy młodzi ludzie chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych? Co ich interesuje najbardziej? Film, teatr, muzyka, sztuki plastyczne? Jak przygotowuje się ofertę kulturalną dla młodego odbiorcy? Czego młodzi szukają w kulturze?
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 kolejny odcinek książki Zbigniewa Branacha pt.:„Kryptonim Papież”, w interpretacji Krzysztofa Rogozińskiego.
12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może

Każdy pojazd na polskich drogach musi co jakiś czas przechodzić przegląd techniczny. A kierowca? Okazuje się, że grupa kierowców 50+ to już dzisiaj w Polsce 8 milionów, czyli jedna czwarta prowadzących auta i jest najszybciej rosnącą, bowiem społeczeństwo się starzeje. Wiadomo, że z wiekiem pogarsza się wzrok i refleks, ale każdy starzeje się inaczej. Czy policja może obecnie skierować starszego kierowcę na przymusowe badania, jeśli podejrzewa, że zdarzenie na drodze ma związek z wiekiem? Czy badania winny być dobrowolne, czy obowiązkowe? Czy dla tych, którzy uprawnienia zdobyli 30-40 lat temu należy wprowadzić dodatkowe szkolenia i egzaminy, bowiem wtedy nie było ani autostrad, ani dróg szybkiego ruchu, a i ilość pojazdów była znacznie mniejsza? Liczba aktywnych kierowców - seniorów rośnie i rośnie tez problem z nimi związany.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.
15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Czy wiadukt nad torami kolejowymi w Maksymilianowie może opóźnić oddanie do użytku ekspresowej piątki? Cała trasa ma być gotowa do końca 2019 roku. Wykonawca odcinka na którym znajduje się wiadukt ma jednak czas na budowę do połowy roku 2020. Skąd przesunięcie terminu? Co to oznacza dla inwestycji? Czy możliwe jest, że kierowcy będą musieli zjeżdżać z ekspresówki by ominąć skrzyżowanie z liniami kolejowymi?
17:00 MUZYKA PO GODZINACH
18:00 PULS REGIONU
18:10 Przebojowa godzina

Największe hity ze światowych list przebojów, zakręcone informacje, przebojowi goście i najnowsze płyty! Prawie 60 minut nowej muzyki - przede wszystkim tej wybranej przez samych słuchaczy.
19:00 Poeci rocka

Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...
20:00 Na szlaku

W magazynie Na Szlaku relacja z Bydgoskiego Festiwalu "Podróżnicy" i zaproszenie na tzw. długi weekend do Biskupina. Będzie też rozmowa z Aleksandrem Dobą.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 PiK-owa kawiarenka

"Kochamy polskie piosenki" to tytuł projektu, który miał swoją premierę w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Niedługo zawita w Warszawie w Polskim Radiu. W "Pikowej Kawiarence" spotkamy się z autorami i wykonawcami tego koncertu. Gośćmi audycji będą m.in. organizator Józef Herold, kierownik muzyczny Adam Lemańczyk i wykonawca Tadeusz Seibert. Usłyszymy też fragmenty koncertu.
22:00 Wieczorne spotkania

Podcieniowy dom z połowy 18-tego wieku. Jedyna zachowana zagroda z częścią mieszkalną, inwentarską i stodołą pod jednym dachem. Jedyny wolno stojący spichlerz – to tylko niektóre architektoniczne skarby Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. Po latach przygotowań nowa atrakcja na mapie naszego regionu zostanie otwarta 12 maja. W Wieczornych spotkaniach zajrzymy do chat przeniesionych z różnych części kraju. Opowiemy o tym jak były budowane i wyposażane. Przybliżymy też niezwykle ciekawą kulturę mennonitów i olendrów.
23:00 Studio XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego
23:08 Regionalny Punkt Widzenia

Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.
0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:50 kolejny odcinek książki Zbigniewa Branacha pt.:„Kryptonim Papież”, w interpretacji Krzysztofa Rogozińskiego.