Polskie Radio PiK
z 29 marca 2018 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

"Ile świętości jest w poświęceniu?" - Powinność i darowanie czy potrzeba serca? - Poświęcenie - ofiara życia. - Poświęcenie z poczucia winy. Goście: dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa, Anna Michalak - psycholog, dr Wojciech Trempała - socjolog UKW oraz dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 odcinek książki "Przylądek dobrej nadziei” Zygmunta Nowakowskiego.
12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może

"Kapłani i Kościół" Kto zgłasza się do seminariów, jak wygląda edukacja kleryków, ilu studiuje w bydgoskim i włocławskim seminarium, jak ataki na księży i ujawnione skandale w Kościele wpływają na kapłanów, co z kwestią finansowania Kościoła i otwartą krytyką Franciszka przez księży? Czym jest sakrament kapłaństwa i do czego zobowiązuje tłumaczą wykładowcy seminariów, osoby przyjmujące kandydatów do kapłaństwa z bydgoskiego i włocławskiego seminarium oraz Zakonu Ducha Św.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.
15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 Muzyka i sport

Relacja z meczu „Łuczniczka” Bydgoszcz - „Cuprum” Lublin.
20:00 Na zdrowie

W szpitalu w Grudziądzu udało się zatrzymać rozprzestrzenianie groźnej bakterii New Delhi. Raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący leczenia cukrzycy typu II. Pierwszy w Polsce i zaledwie trzeci na świecie zabieg przeszczepienia komórek macierzystych nabłonka rogówki oka u dziecka. Wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, ale liczba zakażonych powoli zaczyna wykazywać tendencję spadkową. Resort Zdrowia chce zachęcić absolwentów uczelni pielęgniarskich i położniczych do pozostawania w zawodzie - tworzy specjalne stypendia. 30 procent dorosłych kobiet cierpi na schorzenia dna miednicy. Niestety w Polsce zaledwie co 10 kobieta zgłasza się z tego powodu do lekarza.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Dwie strony ekranu

W audycji relacja z wręczenia Orłów Polskich Nagród Filmowych, także relacja z pokazu zwiastuna filmu o generał Elżbiecie Zawackiej, spotkamy się także z Jerzym Stuhrem nagrodzonym w tym roku specjalnym Orłem za całokształt twórczości. Muzycznie sięgamy po raz kolejny po płytę "Tomasz Raczek w kinie" .
22:00 Wieczorne spotkania

Pianista, kompozytor, mąż stanu, poliglota, nawet aktor i hodowca winorośli. Bohaterem Wieczornych spotkań będzie Ignacy Jan Paderewski. Swoimi bogatymi dokonaniami mógłby obdzielić niejedno życie. Jaki miał wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości?
23:00 Regionalny Punkt Widzenia

"Ile świętości jest w poświęceniu?" - Powinność i darowanie czy potrzeba serca? - Poświęcenie - ofiara życia. - Poświęcenie z poczucia winy. Goście: dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa, Anna Michalak - psycholog, dr Wojciech Trempała - socjolog UKW oraz dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK. Powtórzenie dzisiejsej audycji z godz. 9:05.