Polskie Radio PiK
z 25 marca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Pierwszy Dzień Tygodnia - W Światowy Dzień Młodzieży W Niedzielę Palmową odbywa się Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. Wielu przygotowuje się do przyszłorocznego spotkania młodych w Panamie. Zakończono pierwszy etap rejestracji. Dwoje wolontariuszy długoterminowych już wyleciało do Panamy. Justyna Urbanowska z Bydgoszczy została wybrana przez panamski komitet ŚDM spośród setki chętnych. Akcje charytatywne i Misteria Męki Pańskiej wypełniają ostatni tydzień Wielkiego Postu. W bydgoskim Seminarium Duchownym odbędzie się wystawa pt."Rezurekcja".

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

w programie m.in. 1) relacje: - z Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej - z premiery "Edyp Tyran" w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu - z koncertu "Kolęda nocka" w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy 2) opowiemy także: - o wystawie "Realizm" w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy - o nowych ekspozycjach w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu 3) podsumujemy projekt Muzeum Okręgowego i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - "Muzealne partytury" 4) spotkamy się ze skrzypkiem Sebastianem Czają 5) zaprosimy na koncerty wielkopostne

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Druga część audycji o parlamentaryzmie, sporach i partiach politycznych zarówno przed, jak i po 1918 r. Opowiadają prof. Zdzisław Biegański z UKW oraz dr Patryk Tomaszewski z UMK. Będzie m.in. o losach Wojciecha Korfantego. Nie zabraknie fragmentów tekstów z tamtych czasów.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Recenzje, szansa na wygranie dwóch książek: "Gra w kolory" Marzeny Rogalskiej oraz "Ogień i furia. Biały Dom Trumpa" Michaela Wolffa. Nasz adres sztuka@radiopik.pl Coach Agnieszka Przybysz o swojej książce "Kobieca Moc". W cyklu Książki pod lupą o projekcie reporterskim "Światła małego miasta" z Zuzanną Konarską i Agnieszką Żądło i rozmawia Justyna Dąbrowska.

16:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.

19:00 MSU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Porozmawiamy z młodzieżą, która wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia. Zapytamy skąd zainteresowanie zdrowiem? Spróbujemy się też dowiedzieć czym zajmują się statystycy i czy warto statystykiem zostać.

20:00 Lista Przebojów
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Powtórka z g. 7:05. Pierwszy Dzień Tygodnia - W Światowy Dzień Młodzieży W Niedzielę Palmową odbył się Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. Wielu przygotowuje się do przyszłorocznego spotkania młodych w Panamie. Zakończono pierwszy etap rejestracji. Dwoje wolontariuszy długoterminowych już wyleciało do Panamy. Justyna Urbanowska z Bydgoszczy została wybrana przez panamski komitet ŚDM spośród setki chętnych. Akcje charytatywne i Misteria Męki Pańskiej wypełniają ostatni tydzień Wielkiego Postu. W bydgoskim Seminarium Duchownym - wystawa pt."Rezurekcja".

0:00 Nuty i minuty