Polskie Radio PiK
z 4 marca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Dialog jest podstawą udanego małżeństwa. O prymacie słuchania nad mówieniem, prymacie zrozumienia nad osądzaniem i prymacie dzielenia się tym co przeżywam, nad dyskutowaniem mówi Ks. Mirosław Maliński "Malina", duszpasterz akademicki z Wrocławia. Tłumaczy dlaczego lepiej żyć w czystości przed ślubem i co w życiu człowieka zmienia sakrament małżeństwa. Ks. Maliński założył portal 2ryby.pl, żyje ze studentami, jest autorem audiobooków, min. "Małżeństwo od kuchni".

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W programie między innymi: poznamy szczegóły 25 Festiwalu Operowego w Bydgoszczy, który odbędzie się nieco wcześniej już 21 kwietnia, spotkamy się z wybitnymi muzykami : kontrabasistą Bogusławem Furtokiem, który wystąpił w Toruniu w piątek oraz wiolonczelistami, którzy zagrają w Bibliotece Paryskiej a są to: Antoni Majewski oraz Emilian Rosiak. W programie także poznamy program 10 CocArt Music Festiwal, który w toruńskim CSW odbędzie się już w przyszłym tygodniu, odwiedzimy nową wystawę fotograficzną w Galerii Wozownia w Toruniu, "Krok od raju..." zdjęcia Agnieszki Kunickiej oraz Thomas'a Orchowskiego. Będziemy także na wystawie studentów wzornictwa UTP , którzy zaprezentowali swoje prace dyplomowe przedsiębiorcom z regionu. Nawiązując do oscarowych emocji spotkamy się z toruńską malarką Martą Brodowską, która udział wzięła w początkowym etapie tworzenia filmu "Twój Vincent".

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Emigracja nie kojarzy się raczej z niepodległością. Opowieść jednak o odzyskiwaniu polskiej wolności i budowie państwa nie byłby pełna bez omówiuenia tego tematu. W audycji wypowiadają się: prof. Dariusz Stola, Komitet Badań nad Migracjami PAN oraz dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich Polin; prof. Mirosław Supruniuk, UMK, kierownik Archiwum Emigracji i Muzeum Uniwersyteckiego w Toruniu oraz konsul honorowy Republiki Peru w Toruniu dr Stanisław Rakowicz.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W programie recenzujemy i polecamy książki, które będą także do wygrania. sztuka@radiopik.pl to adres dostępny w tej sprawie. W tym tygodniu będą to: "Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonują każdą górę" Mariusza Sepioło a także " Miasto świętych złodziei" Natalie C. Anderson. W programie także czwarty odcinek powieści "Kobieta w oknie" A. J. Finn oraz cykl "Książki pod lupą" i rozmowa z Leszkiem Szarugą.

16:00 MSzU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W programie m.in.: o spotkaniu podsumowującym 100-lecie bydgoskiego harcerstwa. Porozmawiamy też z młodym bydgoszczaninem, który organizuje pomoc dla Nepalu.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.

20:00 Lista Przebojów
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
0:00 Nuty i minuty