Wtorek, 25 września 2018 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Adam Droździk
W pierwszy jesienny wtorek tego roku wrócimy do majowych wydawnictw, albumu, którym przypomniał o sobie Dave Sinclair, założyciel legendarnego CARAVAN. 10 października ukaże się album SANGUINE HUM, u nas próbka tej produkcji. Przedpremierowo zabrzmi warszawski RIVERSIDE, z którego całym materiałem zapoznamy się już 28 września. Wrócić powinna także ANN WILSON i Jej goście.

PiK-owa kawiarenka

dzisiaj po godz. 21:06

Ewa Dąbska
W "Pikowej Kawiarence" mówić będziemy: o 14. Mózg Festivalu, odbywającym się w tym roku pod hasłem "Duchowość jest powszechna" (Naszym gościem będzie szef festiwalu, Sławek Janicki). Będzie również o właśnie zakończonym 43. Festiwalu Filmowym w Gdyni - o imprezie opowie jej uczestnik, filmoznawca prof. Piotr Zwierzchowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Muzyka źródeł

jutro po godz. 19:00

Przemysław Draheim
Korzenie muzyki rozrywkowej

Dwie strony ekranu

w czwartek po godz. 21:00

Bogumiła Wresiło
O popularnych serialach telewizyjnych, najnowszych premierach kinowych oraz o życiu wielkich gwiazd – tych polskich i zagranicznych. Ponadto recenzje, dyskusje, opinie krytyków i widzów, dyskusje nad nową wizją sztuki, nowych trendach, nowatorskich inicjatywach, miejsce twórczych sporów dotyczących kontrowersyjnych wystaw, interesujących premier, oryginalnych spektakli.

Dyżur eksperta

w piątek po godz. 12:15

Ewa Kurzawa
W audycji - zaproszeni do studia goście - przedstawiciele NFZ - odpowiadają na telefoniczne pytania Słuchaczy. tel. 52 345 50 90

Raz na zielono

w sobotę po godz. 12:00

Andrzej Krystek
Poradnik dla działkowców. Audycja z transmisją wideo.

Domówka

w sobotę po godz. 18:00

Dariusz Gross
Największe i najbardziej roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! Zabieramy Was w muzyczną podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych. zapraszamy na drugą odsłonę po 22-giej.

Domówka

w sobotę po godz. 22:00

Dariusz Gross
Roztańczone hity lat 80-tych i 90-tych! To muzyczna podróż w czasie, zaglądamy do kalendarza, rozdajemy płyty i przypominamy utwory wybierane przez naszych słuchaczy. Ten program to także nieznane, maxisinglowe wersje piosenek, mixy utworów i nowe wersje nagrań z lat 80-tych i 90-tych.

Pierwszy dzień tygodnia

w niedzielę po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

Wolna i Niepodległa

w niedzielę po godz. 12:00

Robert Erdmann
Cykl audycji, w których przypominamy proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Będzie zatem o wydarzeniach historycznych, postaciach, czy utworach, które z niepodległością kojarzymy.

Jubiler Domino
www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Żaneta Walentyn

'Piotr i Piotr'/'Za rękę przez ciemność' emisja: 22.09.2018 reportaże Żanety Walentyn i Iwony Komisarek Poznałam Piotra, kiedy miał 13 lat. Był niezwykłym chłopcem, o polityce mówił jak dorosły człowiek, kochał Eminema i sport. Jak każdy nastolatek lubił grać w piłkę i spędzać czas z kolegami z bloku. Jednak do czasu. Kiedy stracił wzrok, przez wiele lat nie mógł się z tym pogodzić. Na początku udawał, że widzi, potem przyszedł czas ucieczki od rzeczywistości. Czy dziś, kiedy jest już dorosłym mężczyzną zaakcep ...

Muzyka

Piosenka tygodnia: Andrzej Piaseczny - Cokolwiek potem

'Tak, jestem uśmiechniętym, szczęśliwym człowiekiem' - mówi o sobie wokalista opisując nastrój swojego najnowszego albumu. Płyta nosi tytuł 'O mnie, o tobie, o nas' i ukazała się w październiku 2017 roku. Piosenka 'Cokolwiek potem' to już piąty singiel promujący krążek. Muzykę do nagrania, podobnie jak do wszystkich na wydawnictwie, skomponowała Ania Dąbrowska, teksty są autorstwa Andrzeja Piasecznego. Album osiągnął status złotej płyty. 27 października, w ramach trasy promującej najnowszy krążek, wokalista z ...

Zielona strefa - cykl audycji o ochronie środowiska i ekologii

Wideo

Abonament
Aplikacje Radia PIK

Fotogalerie

Związek Pracodawców Mediów Publicznych
Audytorium17
Cyfryzacja radia
Enteo.pl