Sobota, 16 lutego 2019 r.   Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Numer 112! To bardzo ważny numer!
uOrkiestra

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Pierwszy dzień tygodnia

jutro po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Pierwszy Dzień Tygodnia - Pierwsza w historii wizyta papieska na Półwyspie Arabskim Franciszek jako pierwszy Papież w historii udał się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wziął udział w międzyreligijnej konferencji dotyczącej tolerancji i braterstwa, w Abu Zabi sprawował pierwszą w historii emirackiego kościoła mszę św. poza murami świątyni. Franciszek potępił tych, którzy wywołują wojny religijne i usprawiedliwiają przemoc w imię Boga. Wraz z wielkim imamem Al Azhar podpisał deklarację o ludzkim braterstwie dla pokoju na świecie i zgodnego współistnienia, dokument który został nazwany kamieniem milowym w relacjach między chrześcijaństwem i islamem.

Śniadanie z muzami

jutro po godz. 10:06

Ewa Dąbska
W programie m.in.: 1) Relacja z premierowego spektaklu "Trump i pole kukurydzy" w Teatrze Polskim w Bydgoszczy 2) Grzegorz Pleszyński opowie o swojej nowej wystawie " Miłość i malarstwo kwantowe" 3) O operowych duetach miłosnych porozmawiamy ze śpiewakami - Iwoną Sochą i Adamem Zdunikowskim 4) Zapowiemy kolejną edycję Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej 5) Powiemy także o nowym projekcie artystycznym Teatru Horzycy w Toruniu czyli o Teatralnej Akademii Seniora 6) Zaprosimy również do Inowrocławia na promocję drugiego wydania książki "Miasto na soli" Czesława Sikorskiego.

Póki my żyjemy

jutro po godz. 12:00

Robert Erdmann
Spotkanie z archeologią. O wiekach poprzedzających powstanie państwa Mieszka I opowiedzą dr hab. Bartosz Kontny i dr hab. Tomasz Nowakiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Radiokonferencja

w poniedziałek po godz. 12:10

Marcin Kupczyk
W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

Koncertowe Radio PiK

w poniedziałek po godz. 19:00

Dariusz Gross
Na żywo z Hard Rock Pubu ''Pamela'' w Toruniu -Apostolis Anthimos Quartet! Apostolis Anthimos uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą i basistą. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. Koncert Apostolis Anthimos Quartet będzie częścią Prezentacji Artystycznych ''Sztuka bez barier''.

Salon klasyczny

w poniedziałek po godz. 21:06

Ewa Dąbska i Magda Jasińska
W programie prawdziwe perełki muzyki klasycznej, recenzje, wywiady, spotkania z twórcami.

Poeci rocka

we wtorek po godz. 19:00

Adam Droździk
Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...

PiK-owa kawiarenka

we wtorek po godz. 21:06

Ewa Dąbska
Pretekstem do rozmowy z gośćmi kawiarenki są wydarzenia z szeroko pojętej dziedziny kultury: obejrzany spektakl, przeczytana książka, wysłuchany koncert, a także inne ważne wydarzenia godne zainteresowania, o których się mówi.

Dwie strony ekranu

w czwartek po godz. 21:08

Bogumiła Wresiło
O popularnych serialach telewizyjnych, najnowszych premierach kinowych oraz o życiu wielkich gwiazd – tych polskich i zagranicznych. Ponadto recenzje, dyskusje, opinie krytyków i widzów, dyskusje nad nową wizją sztuki, nowych trendach, nowatorskich inicjatywach, miejsce twórczych sporów dotyczących kontrowersyjnych wystaw, interesujących premier, oryginalnych spektakli.

Polskim piórem

w czwartek po godz. 22:00

Wojciech Sobociński
W audycji pokażemy piekno języka ojczystego - fragmenty powieści, wierszy, poematów. Przyjrzymy się szkolnym lekturom polskich pisarzy. W ramach popularyzacji współczesnej literatury polskiej przejrzymy pisma literackie oraz omówimy nagrody literackie i ich laureatów. Spróbujemy przedstawić w jaki sposób literatura polska odzwieciedla przemiany jakie zachodzą w Polsce i na świecie oraz pokażemy w jaki sposób literatura polska inspiruje współczesnych twórców - reżyserów, piosenkarzy.

www.AutoDoc.PL
Reklama na stronie www.radiopik.pl
www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Koniec/Początek / Na służbie

'Koniec/Początek' emisja: 09.02.2019 reportaż Michała Słobodziana w realizacji Marka Rzepy z Polskiego Radia PiK. Czym jest śmierć? Kiedy w życiu tak naprawdę wygrywamy? Dlaczego warto cieszyć się codziennymi drobiazgami? To pytania z jakimi zmagają się bohaterowie reportażu pt. 'Koniec/Początek'. To opowieść o Weronice Pasiece, która od dziecka uczestniczyła w biegowych zawodach. 'Na służbie' emisja: 09.02.2019 reportaż Adriany Andrzejewskiej i Michała Zaręby z Polskiego Radia PiK. Kolejne zarzuty usłyszał ...

Muzyka

Piosenka tygodnia: 5 Seconds Of Summer feat. Julia Michaels - Lie To Me

Nowa wersja utworu, który znalazł się na trzecim albumie studyjnym australijskiej grupy zatytułowanym 'Youngblood'. Płyta ukazała się 15 czerwca 2018 roku i promowały ją dotąd single 'Want You Back', 'Youngblood' i 'Valentine'. W najnowszym nagraniu 'Lie To Me' gościnnie zaśpiewała amerykańska wokalistka Julia Michaels, która w wersji albumowej piosenki nie pojawia się. Płyta 'Youngblood' w Australii oraz Stanach Zjednoczony dotarła do pierwszego miejsca list sprzedaży, w Polsce krążek znalazł się na dziewiątej p ...

Wideo

Abonament

Fotogalerie

Audytorium17
Cyfryzacja radia
Enteo.pl
Związek Pracodawców Mediów Publicznych