Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Wybuch gazu w Kołodziejewie w powiecie inowrocławskim, w gminie Janikowo. Budynek jest częściowo zawalony, jedna osoba poszkodowana.
Wybuch gazu w Kołodziejewie w powiecie inowrocławskim, w gminie Janikowo. Budynek jest częściowo zawalony, jedna osoba poszkodowana.
Wybuch gazu w Kołodziejewie w powiecie inowrocławskim, w gminie Janikowo. Budynek jest częściowo zawalony, jedna osoba poszkodowana.

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Poeci rocka

dzisiaj po godz. 19:00

Adam Droździk
W ostatnią sobotę stycznia ukaże się druga studyjna produkcja szczecińskiego projektu LEBOWSKI. O historii powstawania albumu "Galactica" opowie nasz gość na łączach, gitarzysta i współkompozytor materiału, Marcin Grzegorczyk.

PiK-owa kawiarenka

dzisiaj po godz. 21:06

Ewa Dąbska
"(Nie)widzialność pisma" - to tytuł wystawy, która zostanie otwarta dziś w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. Jak mówi kurator ekspozycji Michał Tabaczyński, jesteśmy ludźmi liter. Nawet nasza cywilizacja, powszechnie dziś nazywana obrazkową, ma u swoich podstaw cyfry i litery. Najbardziej może oczywistym znakiem materialności pisma pozostaje urządzenie, które zdominowało wiek XX - maszyna do pisania. Na bydgoskiej wystawie właśnie ona będzie w roli głównej. Co jeszcze zobaczymy na ekspozycji - o tym porozmawiamy z Michałem Tabaczyńskim. Wernisażowi towarzyszyć będzie prezentacja albumu zdjęć Dariusza Gackowskiego pt."Industrial". Autor będzie także gościem Pikowej Kawiarenki.

Dwie strony ekranu

w czwartek po godz. 21:08

Iwona Muszytowska-Rzeszotek, Bogumiła Wresiło
O popularnych serialach telewizyjnych, najnowszych premierach kinowych oraz o życiu wielkich gwiazd – tych polskich i zagranicznych. Ponadto recenzje, dyskusje, opinie krytyków i widzów, dyskusje nad nową wizją sztuki, nowych trendach, nowatorskich inicjatywach, miejsce twórczych sporów dotyczących kontrowersyjnych wystaw, interesujących premier, oryginalnych spektakli.

Polskim piórem

w czwartek po godz. 22:00

Ewa Dąbska, Wojciech Sobociński
W audycji pokażemy piekno języka ojczystego - fragmenty powieści, wierszy, poematów. Przyjrzymy się szkolnym lekturom polskich pisarzy. W ramach popularyzacji współczesnej literatury polskiej przejrzymy pisma literackie oraz omówimy nagrody literackie i ich laureatów. Spróbujemy przedstawić w jaki sposób literatura polska odzwieciedla przemiany jakie zachodzą w Polsce i na świecie oraz pokażemy w jaki sposób literatura polska inspiruje współczesnych twórców - reżyserów, piosenkarzy.

Dyżur eksperta

w piątek po godz. 12:10

Ewa Kurzawa
W audycji - zaproszeni do studia goście - doradcy podatkowi, przedstawiciele ZUS, NFZ, Policji - odpowiadają na telefoniczne pytania Słuchaczy. tel. 52 345 50 90

Radiowy Klub Rodzica

w piątek po godz. 20:00

Tomasz Kaźmierski, Bogumiła Wresiło
W trakcie spotkań staramy się pytać: - Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko - Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić - Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie W audycjach pojawiają się : Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.

Zwierzenia przy muzyce

w piątek po godz. 21:07

Magda Jasińska
Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

Pierwszy dzień tygodnia

w niedzielę po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

Śniadanie z muzami

w niedzielę po godz. 10:06

Ewa Dąbska
Duchową strawę stanowią produkty kultury w regionie - z mijającego tygodnia, nieprzeterminowane.

Póki my żyjemy

w niedzielę po godz. 12:00

Robert Erdmann
W cyklu "Póki my żyjemy" pierwsza audycja o źródłach naszej tożsamości. Zaczniemy od Grecji i Rzymu. Opowiadać będzie prof. Szymon Olszaniec, historyk starożytności z UMK. Nie zabraknie cytatów z odległych wieków.

www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Żaneta Walentyn

'Wstań i idź' emisja: 19.01.2019 reportaż Żanety Walentyn z Polskiego Radia PiK. 'Wstań i idź' - Historia Sebastiana Ziółkowskiego, który osiem lat temu poważnie zachorował i był zmuszony poddać się amputacji nogi. Miał wtedy 25 lat i był sześć miesięcy po ślubie. Czekała go chemia i ciągły lęk przed wynikami kolejnych badań. Jak dziś wygląda jego życie? 'Pół na pół' emisja: 19.01.2019 reportaż Adriany Andrzejewskiej z Polskiego Radia PiK. Reportaż o życiu Polaków w Kirgistanie. Ich przodkowie zostali tam wy ...

Muzyka

Piosenka tygodnia: Sam Smith & Normani - Dancing With A Stranger

Nowy utwór brytyjskiego wokalisty i autora piosenek, zdobywcy wielu prestiżowych nagród, czterokrotnego laureata Grammy za 2014 rok, m.in. w kategorii Najlepszy Nowy Artysta oraz Nagranie Roku za 'Stay With Me'. Samowi towarzyszy amerykańska piosenkarka Normani, którą spotkał w Los Angeles, gdy pracowała w studiu obok i postanowili połączyć siły. Normani należy do żeńskiego zespołu Fifth Harmony utworzonego w 2012 roku w drugim sezonie The X Factor. Obecnie nagrywa swój debiutancki album solowy. Sam Smith ma na k ...

Wideo

Fotogalerie

Cyfryzacja radia
Enteo.pl
Audytorium17
Związek Pracodawców Mediów Publicznych