Wtorek, 11 grudnia 2018 r.   Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Poeci rocka

dzisiaj po godz. 19:00

Adam Droździk
Coraz bliżej święta i coraz mniej czasu, a poezji rocka coraz więcej. Powinniśmy się cieszyć, bo też pięknych dźwięków nigdy za dużo, zwłaszcza ze sprawdzonych źródeł. Takim będzie choćby nowa produkcja, z którą wrócił JASON BECKER. Radość tym większa, że artysta walczący od 29 lat ze stwardnieniem zanikowym bocznym wciąż starał się być aktywnym twórcą, a jego nowa produkcja potrafi urzekać. Inne ze źródeł, to dość dziwna rozmowa amerykańskiego projekt, który prowadzą bracia Jeremy i Joseph Haynes . W ich twórczości mieszają się pomysły bardzo lekkie ale i te zaangażowane, a wszystko podpisane szyldem STRANGE CONVERSATIONS.

PiK-owa kawiarenka

dzisiaj po godz. 21:06

Ewa Dąbska
Pretekstem do rozmowy z gośćmi kawiarenki są wydarzenia z szeroko pojętej dziedziny kultury: obejrzany spektakl, przeczytana książka, wysłuchany koncert, a także inne ważne wydarzenia godne zainteresowania, o których się mówi.

Dwie strony ekranu

w czwartek po godz. 21:00


O popularnych serialach telewizyjnych, najnowszych premierach kinowych oraz o życiu wielkich gwiazd – tych polskich i zagranicznych. Ponadto recenzje, dyskusje, opinie krytyków i widzów, dyskusje nad nową wizją sztuki, nowych trendach, nowatorskich inicjatywach, miejsce twórczych sporów dotyczących kontrowersyjnych wystaw, interesujących premier, oryginalnych spektakli.

Dyżur eksperta

w piątek po godz. 12:15

Ewa Kurzawa
W audycji - zaproszeni do studia goście - doradcy podatkowi, przedstawiciele ZUS, NFZ, Policji - odpowiadają na telefoniczne pytania Słuchaczy. tel. 52 345 50 90

Pierwszy dzień tygodnia

w niedzielę po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Cykl audycji publicystycznych o wierze i duchowości człowieka, dokumentujący najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego i lokalnego. Religijne spory, problemy etyczne i filozoficzne, sens Ewangelii i nauki Chrystusa. Reportaże, informacje, wywiady, komentarze i historie zwykłych ludzi dotyczące uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a także godności, prawa naturalnego i moralności.

Śniadanie z muzami

w niedzielę po godz. 10:06

Ewa Dąbska
Duchową strawę stanowią produkty kultury w regionie - z mijającego tygodnia, nieprzeterminowane.

Wolna i Niepodległa

w niedzielę po godz. 12:00

Robert Erdmann
Cykl audycji, w których przypominamy proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Będzie zatem o wydarzeniach historycznych, postaciach, czy utworach, które z niepodległością kojarzymy.

Od deski do deski

w niedzielę po godz. 15:00


magazyn czytelniczy

Radiokonferencja

w poniedziałek po godz. 12:15

Marcin Kupczyk
W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

Koncertowe Radio PiK

w poniedziałek po godz. 19:00


Co tydzień radiowe koncerty , muzyka z płyt live oraz koncerty z naszego studia.

www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl
www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Żaneta Walentyn

'Rozsypane życie' emisja: 08.12.2018 reportaż Żanety Walentyn i Adriany Andrzejewskiej z Polskiego Radia PiK. 'Niedokończona bajka' emisja: 08.12.2018 reportaż Żanety Walentyn z Polskiego Radia PiK.

Muzyka

Piosenka tygodnia: Katy Perry - Cozy Little Christmas

Nie prezenty są najważniejsze w Święta, ale miłość i obecność bliskich osób - śpiewa w swojej najnowszej piosence Katy Perry. 'Cozy Little Christmas' to drugi utwór amerykańskiej wokalistki napisany specjalnie z okazji świąt Bożego Narodzenia. W 2015 roku ukazało się jej nagranie 'Every Day is a Holiday'. Katy Perry zdobyła popularność na świecie za sprawą debiutanckiego singla 'I Kissed A Girl' w 2008 r. Dotychczas wydała pięć albumów studyjnych, ostatni, zatytułowany 'Witness', pochodzi z 2017 roku. Płyta trafi ...

Wideo

Abonament

Fotogalerie

Enteo.pl
Cyfryzacja radia
Audytorium17
Związek Pracodawców Mediów Publicznych