Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Luizy, Ludwika, Józefa
Wypadek na DK91 w Nowym Ciechocinku. Droga zablokowana.
Wypadek na DK91 w Nowym Ciechocinku. Droga zablokowana.
Wypadek na DK91 w Nowym Ciechocinku. Droga zablokowana.
Polskie Radio PiK » Radiowy Klub Rodzica » Program dla rodziców, z udziałem rodziców i prze ... » Archiwum audycji » 2018
2018-10-02, 14:29 Adam Droździk

Wrzesień

Audycja z 30 września 2018

Wyjątkowo w niedzielnej audycji Tomasza Kaźmierskiego mówiliśmy o pomocy technologicznej i trwających w Bydgoszczy badaniach dzieci z autyzmem. Spotkaliśmy się też z ratownikiem medycznym, który opowiadał jak reagować na kryzysowe sytuacje, np. utratę przytomności u dziecka. Nie zabrakło cyklu "Tacy sami" poświęconego problemom osób niepełnosprawnych.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 30.09.2018

Audycja z 21 września 2018

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. o kampanii społecznej pod hasłem "Mała książka - wielki człowiek", która ma przypomnieć wszystkim dorosłym o korzyściach z rodzinnego czytania, już od chwili narodzin dziecka. Zapowiedź 56. Akcji Honorowego Krwiodawstwa pod hasłem "100 litrów na 100-lecie Niepodległości", organizowanej przez Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Zapraszamy na Nadwiślański Dzień Fordońskiego Szkolniaka i Przedszkolaka oraz I Dziecięcy Pchli Targ. Jak zwykle, w audycji pojawił się cykl "Tacy Sami".
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 21.09.2018

Audycja z 14 września 2018

Ruszyła kampania informacyjna pod hasłem "Wybierz 9 miesięcy bez alkoholu" - u nas o kampanii i skutkach sięgania po alkohol w czasie ciąży mówili specjaliści neonatolodzy i znane mamy, które zaangażowały się w kampanię.

Będzie biegł przez 24 godziny, aby wesprzeć podopiecznych bydgoskiego oddziału "Fundacji Mam Marzenie". Startuje w sobotę 15 września w bydgoskim Wake Parku w Myślęcinku. Mówiliśmy o niezwykłej akcji, w której każdy może wziąć udział, a przy okazji pomóc.

Gośćmi w audycji Bogumiły Wresiło byli redakcyjni koledzy: Monika Kaczyńska i Michał Zaręba - laureaci konkursu "Lodołamacze". Nagrody przyznaje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych za działania na rzecz niepełnosprawnych i przełamywanie barier.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 14.09.2018

Audycja z 7 września 2018

W pierwszej wrześniowej audycji Tomasza Kaźmierskiego m.in. o cukrze ukrytym w żywności - jak sprawdzić jego zawartość w produktach? Mówiliśmy także o spożywaniu przez dzieci napojów energetycznych. Zajęliśmy się też warsztatami noszenia dzieci w chuście i zaprosiliśmy do Biskupina na kolejny Festyn Archeologiczny.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 07.09.2018

Audycja z 2 września 2018

W niedzielę 2 września zakończyło się "Święto Śliwki" w Strzelcach Dolnych. W audycji Bogumiły Wresiło dietetyczka Annę Czyż mówi o właściwości śliwki i kiedy możemy ją włączyć do diety dziecka. Pojawiła się relacja z bezpłatnych warsztatów dla mam w ciąży, prowadzonych przez certyfikowaną nauczycielkę pilates. Zapowiedzieliśmy też Magiczny Festiwal Baśni i Bajek "Pozytywka" w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Radiowy Klub Rodzica z 02.09.2018