Czwartek, 18 października 2018 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Wybrzmiały...

8 października 2018 - Oklaski dla HELDORADO

W koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK przypominamy koncert bydgoskiej grupy Heldorado, która w studiu i na antenie naszej rozgłośni wystąpiła dwukrotnie. Pierwszy raz 17 września 2010 roku i ponownie 5 grudnia roku 2012. Właśnie wspomnienie grudniowego występu Heldorado wypełni nasze, krótsze tym razem muzyczne spotkanie z oklaskami w tle. Podczas kilku lat swojej działalności bydgoski zespół wygrał kilka konkursów (np. KATAR 2012), wziął też udział w szalonej trasie 30 koncertów w 23 dni w ramach "Heldorado Monar Tour". Niestety, grupa już nie istnieje, ale wspomnienia zostały. Do wspomnień koncertu zaprasza Tomasz Kaźmierski.

1 października 2018 - Oklaski dla... WHITESNAKE!

Oklaski dla...
Oklaski dla...
Pierwszy wieczór października i przy okazji poniedziałek, a zatem i muzyka z oklaskami w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK. Dzisiaj sięgniemy do wspomnień lipcowego wieczoru sprzed 21 lat, zarejestrowanego w stolicy kraju kwitnącej wiśni. 5 lipca 1997 roku, przy okazji wizyty promującej w Japonii album "Restless Heart" grupy Whitesnake, David Coverdale i Adrian Vandenberg wystąpili przed niewielką publicznością zgromadzoną w studiu koncernu muzycznego EMI w Tokio. Powiedzieć, że był to kameralny koncert, to i tak powiedzieć za dużo. Siłą artystów były: legenda i niepowtarzalny głos Davida oraz brzmienie akustycznej gitary oraz talent Adriana, przyjaciela Davida i gitarzysty w składzie Whitesnake. Nie można zapomnieć o całym bagażu skojarzeń i hitów niesionych na barkach Davida Coverdale'a przez lata pracy twórczej i scenicznej także w składzie Deep Purple. To wszystko składa się na wachlarz ciekawości każdego spotkania z rockową legendą. Mało kto jednak przypuszczał, że tak ascetyczna oprawa wystarczy, by wprowadzić świadków spotkania w Tokio w swoisty trans przerywany jedynie oklaskami i wyrazami uznania dla autorów niecodziennej wymowy tego szczególnego wieczoru...

24 września 2018 - MAGASIN du CAFÉ, na scenie i na antenie!

Na scenie i na antenie!
Na scenie i na antenie!
Ostatni poniedziałek września i jednocześnie pierwszy jesienny w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK, zaznaczy się atmosferą niecodziennego wieczoru w toruńskim Hard Rock Pub Pamela, na którego gościnnej scenie wystąpi równie osobliwy projekt z Piedmontu, tworzący i występujący pod szyldem Magasin Du Café .

Czwórka artystów przebywa właśnie w trasie - w ubiegłą sobotę występowała w Rostoku, ostatnią niedzielę września spędziła w Nakle nad Notecią, a po występie w Toruniu wróci do Włoch. Tam 6 października zaprezentuje się przed publicznością w Turynie, a 20 października wystąpi w Bolonii.

Toruński wieczór z oklaskami tradycyjnie już zabrzmi również na antenie Polskiego Radia PiK, tak zatem oklaskami artystów z Magasin Du Café nagrodzić będą mogli nie tylko widzowie w toruńskim Hard Rock Pub Pamela, ale również nasi Słuchacze w regionie, a poprzez przekaz internetowy w całym kraju i na świecie.

Do wysłuchania transmisji pierwszej części koncertu zapraszamy o godz. 19.05.

17 września 2018 - Purpurowy wieczór: GLENN HUGHES

"The Voice of Rock" na naszej antenie
"The Voice of Rock" na naszej antenie
Trzeci poniedziałek września w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK, pozwoli nam przenieść się w czasie i przestrzeni do roku 1994 i spotkać się z rockową legendą, o której mówi się powszechnie "The Voice of Rock". 24 lata temu, 25 maja wieczór w Kawasaki był świętem dla japońskich fanów Głębokiej Purpury. Na scenie Club Citta wystąpił GLENN HUGHES, cząstka historii Deep Purple, ale też wspomnienie odsyłające do rockowych dziejów Trapeze czy Black Sabbath. Dzisiaj do tych znakomitych szyldów dopisalibyśmy również Black Country Communion, jednak japoński występ sprzed prawie ćwierć wieku był elementem światowego tournée promującego nowe dzieło w solowym dorobku Glenna, wydany w 1994 roku album "Fom Now On".

Mimo promocji nowego materiału, każde spotkanie z fanami jest dla Glenna Hughesa pokusą sięgnięcia po "purpurowe akcenty", w których historię i sukces wpisał się swoim nazwiskiem, talentem i charyzmą. Właśnie po te akcenty będziemy głównie sięgać czerpiąc z albumu pt. "Burning Japan Live", oficjalnie pierwszego koncertowego wydawnictwa podpisanego nazwiskiem GLENN HUGHES.

10 września 2018 - Radiowy wieczór z GOD'S OWN PROTOTYPE

Oklaski dla God
Oklaski dla God's Own Prototype
W drugi poniedziałek września, w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK zabieramy Słuchaczy w podróż do przeszłości zachowanej śladami w naszym radiowym archiwum. Przypomnimy występ sprzed 6 lat... 24 sierpnia 2012 roku w koncertowym studiu kujawsko-pomorskiej rozgłośni zaprezentował się trójmiejski projekt GOD'S OWN PROTOTYPE, oferując materiał inspirowany post rockiem, dark ambientem, progresywnym metalem i wieloma innymi gatunkami. Grupa w unikalny sposób łączyła melodie, ciężar i neurotyczny nastrój. Nic też dziwnego, że kwartet z Trójmiasta dzielił scenę m.in. z Blindead, Altar of Plagues, Maybeshewill, Perspecto, Monarch!, Octopussy, Obscure Sphinx.

3 września 2018 - Jean Michel Jarre, "Przestrzeń Wolności 2005"

"Przestrzeń Wolności 2005" w Polskim Radiu PiK
"Przestrzeń Wolności 2005" w Polskim Radiu PiK
Jean Michel Jarre jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki elektronicznej, syn kompozytora muzyki filmowej, Maurice’a Jarre’a jest uważany za pioniera muzyki elektronicznej. Artysta przed kilkoma dniami skończył 70 lat, a w cyklu ''Koncertowe Radio PiK'' przypomnimy niezwykły koncert, który odbył się w Polsce - w Stoczni Gdańskiej.

26 sierpnia 2005 roku miało miejsce wielkie wydarzenie muzyczne pt. "Przestrzeń wolności" - koncert dla upamiętnienia 25. rocznicy powstania "Solidarności". Wraz z artystą i jego ekipą na stoczniowej scenie wystąpił wtedy Chór Uniwersytetu Gdańskiego i Orkiestra Filharmonii Bałtyckiej.

27 sierpnia 2018 - Wieczór z... THE CYCLIST

Oklaski dla THE CYCLIST
Oklaski dla THE CYCLIST
W ostatni poniedziałek sierpnia, w paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK obudzimy wspomnienie występu projektu THE CYCLIST, zarejestrowanego w studiu naszej rozgłośni 8 lat temu, 22 października 2018 roku. Radiowy koncert był elementem promocji debiutanckiego wydawnictwa projektu, albumu "Gymnastics". Była to już druga okazja koncertowego spotkania z THE CYCLIST. Pierwszy raz projekt wystąpił w Polskim Radiu PiK 8 czerwca 2007 roku. Muzyka THE CYCLIST to połączenie beatowej improwizacji, transu, art deco i free yassowych dźwięków, z obecną zawsze lekką nutą zadumy, melancholii i wspólnego przeżycia pewnej niepowtarzalnej chwili. Grupa powstała w 2006 roku jako pewnego rodzaju projekt.

20 sierpnia 2018 - Wieczór z... DAVID GILMOUR!

David Gilmour - In Concert
David Gilmour - In Concert
Trzeci w sierpniu poniedziałkowy wieczór w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK podkreślamy spotkaniem ze szczególnym artystą, współtwórcą legendy grupy PINK FLOYD, jednym z najlepszych i najbardziej charakterystycznych gitarzystów rockowego świata... DAVID GILMOUR - to jego sztuce i talentowi należne są tym razem oklaski i w naszym koncertowym cyklu zabrzmią już drugi raz. Dwa lata temu, również w sierpniu wspominaliśmy wspaniały występ artysty zarejestrowany w trakcie koncertu w Gdańsku, niemalże w 10. rocznicę tego szczególnego sierpniowego wieczoru. Tym razem sięgamy do niecodziennych, niemal całkowicie akustycznych występów Davida Gilmoura i jego przyjaciół, zapisanych w londyńskim Royal Festival Hall, w czerwcu 2001 i w styczniu 2002 roku.

6 sierpnia 2018 - Kawałek Kulki

W paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK występ zespołu Kawałek Kulki. Pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę, że występował w nim Błażej Król, który "chwilę później" stał się znanym artystą odnoszącym sukcesy z projektami: UL/KR czy Król. Grupa Kawałek Kulki zagrała w naszym studiu w 2010 roku. Na muzyczne wspomnienia zaprasza Tomasz Kaźmierski.

30 lipca 2018 - Robert & Żaneta Lubera z zespołem Niebo-Bo, cz. II

Robert & Żaneta Lubera z zespołem Niebo-Bo, cz. II
Robert & Żaneta Lubera z zespołem Niebo-Bo, cz. II
W ostatni poniedziałek lipca wracamy do występu, który wypełnił toruński Hard Rock Pub Pamela w pierwszy poniedziałek. Wtedy w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK zabrzmiała pierwsza część występu Roberta & Żanety Lubera z zespołem Niebo-Bo. Na program występu składały się autorskie piosenki Roberta Lubery, stworzone dla takich zespołów jak: Sagittarius, The End oraz Nie-Bo. W czasie koncertu zabrzmiały również utwory z solowej, autorskiej płyty Żanety Lubery. Oczywiście nie zabrakło również piosenek w wykonaniu wokalistki, znanych z Jej udziału w programie telewizyjnym "The Voice of Poland" oraz w projekcie "Tribute to Breakout".
1234567