Niedziela, 17 lutego 2019 r.   Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Wybrzmiały...

10 lutego 2019 - wieczór z [deleted]

Tym razem w niedzielnym paśmie koncertowym przypomnimy koncert zespołu [deleted] . Sięgamy do archiwów radiowych, by zaczerpnąć z zapisu dokonanego 10 lat temu w studiu Polskiego Radia PiK. Dokładnie 22 maja 2009 roku gościliśmy poznańską grupę [deleted] . Do uszu zgromadzonych na widowni studia, a także do Słuchaczy odbierających nas drogą tradycyjną i internetową, popłynęła muzyka łącząca ostre gitarowe riffy z elementami elektroniki. Ponieważ projekt zawiesił swoją działalność, być może dzisiejsze wspomnienie będzie dla niektórych jedynym sposobem uruchomienia kadrów pamięci w połączeniu z dźwiękiem z kujawsko-pomorskiej anteny.

Zespół [deleted] powstał w 2008 roku w Poznaniu. Grupa ma na swoim koncie wydaną w 2013 roku płytę oraz kilkaset zagranych koncertów.

"Graniem na żywo chcemy dotrzeć do jak najszerszej rzeszy odbiorców. Każdy występ dodatkowo ubarwiony jest wizualizacjami, co nadaje niepowtarzalny klimat!" - pisali o sobie muzycy przed występem w studiu i na antenie Polskiego Radia PiK. Tak też było!

4 lutego 2019 - Oklaski dla... DEEP PURPLE!

Wieczór w głębokiej purpurze...
Wieczór w głębokiej purpurze...
Pierwszy poniedziałek lutego w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK połączymy ze wspomnieniem wydarzeń koncertowych sprzed 47 lat... To prawie pół wieku, a muzyka w swoim brzmieniu, jak również wartości sentymentalnej, nie straciła nic na sile swojej wymowy. Sięgniemy do fragmentów zapisu występów legendarnej grupy DEEP PURPLE zarejestrowanych w 1972 roku w trakcie pierwszej trasy koncertowej zespołu po Japonii. Echa występów zapisanych 15 i 16 sierpnia w Osace oraz 17 sierpnia w Tokio, wypełniły dwie płyty wydanego w grudniu tego samego roku albumu pt. "Made in Japan". Z niego właśnie zaczerpnięte fragmenty przypomnimy na kujawsko-pomorskiej antenie.

Wydawnictwo to o tyle szczególne, że do dzisiaj album uznawany jest przez wielu fanów i krytyków muzycznych za jeden z najważniejszych i najlepszych albumów koncertowych w całej historii rockowego gatunku. Trudno się z tym nie zgodzić, choć przecież w ciągu 42 lat na wszelkich nośnikach zapisanych zostało mnóstwo świetnych wydarzeń muzycznych, jednak siła sentymentu wciąż budzi podziw, uśmiech i... dreszcze!

28 stycznia 2019 - Oklaski dla... Arkadiusz Jakubik SOLO!

Ostatni poniedziałek stycznia 2019 roku wykorzystamy w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK na prezentację fragmentów zapisu wieczoru z oklaskami dla Arkadiusza Jakubika, zarejestrowanego w toruńskim Hard Rock Pub Pamela 26 listopada 2018 roku.

Arkadiusz Jakubik wystąpił na scenie Hard Rock Pubie Pamela już trzeci raz. Koncerty Dr Misio oraz duetu Arek Jakubik & Olaf Deriglasoff przeszły do historii jako wybitnie udane. Stanowiły jednak tylko preludium do tego, co w ostatni poniedziałek listopada ub.r. stało się na scenie toruńskiego klubu.

W ramach trasy promującej solową płytę pt. "Szatan na Kabatach" Arkowi Jakubikowi towarzyszył zespół w składzie :
  • Maks Kucharski - saksofon altowy i instrumenty klawiszowe;
  • Olaf Deriglasoff - gitary, gitara basowa;
  • Piotr Jabłoński - perkusja.
W tym składzie artyści stworzyli show wykraczający daleko poza ramy standardowego koncertu. Energią płynącą ze sceny zarazili publiczność, której udało się zmotywować muzyków do zwielokrotnionego wysiłku, co zaowocowało podwójnym koncertem.

21 stycznia 2019 - Wieczór z... Natalie Merchant

Trzeci poniedziałek w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK zabrzmi wspomnieniem wieczoru z oklaskami, zarejestrowanego 20 lat temu w nowojorskim Neil Simon Theater. Bohaterką tego wieczoru była Natalie Merchant, charyzmatyczna wokalistka kojarzona z twórczością formacji 10,000 Maniacs.

O charakterze i nastroju koncertu z 13 czerwca 1999 roku zdecydowały jednak kompozycje spoza źródła popularności artystki. Album "Live In Concert", z którego korzystamy, był trzecią produkcją podpisaną nazwiskiem Natalie Merchant, tak zatem wymowę wieczoru mogły stworzyć autorskie kompozycje artystki, dzielone z coverami Jej ulubionych bohaterów świata muzyki. Tak zatem nastrój występu wzbogaciły wspaniałe wersje "Space Oddity" Davida Bowie i "After The Gold Rush" Neila Younga. Ukłonem w stronę artystycznej przeszłości były dwa akcenty odnoszące się do obecności Natalie w składzie 10,000 Maniacs.

14 stycznia 2019 - FARBEN LEHRE / akustycznie i z oklaskami... cz. II

Słuchaj i baw się dobrze!
Słuchaj i baw się dobrze!
W drugi poniedziałek 2019 roku koncertowe pasmo Polskiego Radia PiK wypełnią ponownie gorące oklaskam dla zespołu, który wiele razy prezentował się w cyklu koncertowym kujawsko-pomorskiej rozgłośni. FARBEN LEHRE, to ponad 30 lat na scenie, piętnaście płyt, setki zagranych koncertów, wiele hitów, niesamowita energia sceniczna i wielka radość grania! Teraz jest okazja, by grupę poznać od innej strony!

W poniedziałkowy wieczór 17 grudnia muzycy FARBEN LEHRE wystąpili w Bydgoszczy po raz pierwszy z akustycznym koncertem! 80 minut spotkania wypełniło 20 hitów w wersji "unplugged" - czyli magiczny, niepowtarzalny spektakl muzyczno-tekstowy na scenie bydgoskiego klubu "Eljazz" i na naszej antenie w transmisji obszernej części tego niezwykłego, muzycznego wydarzenia.

Czas na retransmisję II części tego niecodziennego koncertu. Bez prądu ale z oklaskami - na scenie i na antenie - w cyklu "Koncertowe Radio PiK".

7 stycznia 2019 - Oklaski dla... KISS!

Pierwszy poniedziałek z datą 2019 i pierwszy w tym roku wieczór w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK. Wrócimy wspomnieniem do 9 sierpnia 1995 roku. Letni wieczór w Nowym Jorku był jeszcze bardziej gorący dla wszystkich, którzy zebrali się na widowni studia MTV, by poddać się atmosferze szczególnego występu. Bohaterami tego wieczoru byli muzycy zespołu KISS, który wtedy dźwigał już status rockowej legendy z 22-letnim stażem.

Dla fanów zespołu była to nie lada gratka, bo też po raz pierwszy mogli podziwiać swoich ulubieńców w wersji "bez prądu". Sierpniowy występ grupy KISS sprzed 24 lat był kolejnym odcinkiem serii MTV Unplugged, której echa wydane uzupełniły akustycznymi albumami dyskografię artystów i zespołów, którzy wzięli udział w tym niecodziennym lecz jakże wdzięcznym przedsięwzięciu.

W przypadku grupy KISS, wieczór w ramach MTV Unplugged był również piękną okazją dla tzw. Reunion!

17 grudnia 2018 - FARBEN LEHRE / akustycznie i z oklaskami...

Słuchaj i baw się dobrze!
Słuchaj i baw się dobrze!
To ostatnie w 2018 roku spotkanie w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK, które wypełnimy gorącymi oklaskami dla zespołu, który wiele razy prezentował się w cyklu koncertowym kujawsko-pomorskiej rozgłośni. FARBEN LEHRE, to ponad 30 lat na scenie, piętnaście płyt, setki zagranych koncertów, wiele hitów, niesamowita energia sceniczna i wielka radość grania! Teraz jest okazja, by grupę poznać od innej strony!

W poniedziałkowy wieczór 17 grudnia muzycy FARBEN LEHRE wystąpią w Bydgoszczy po raz pierwszy z akustycznym koncertem! 80 minut spotkania wypełni 20 hitów w wersji "unplugged" - czyli magiczny, niepowtarzalny spektakl muzyczno-tekstowy na scenie bydgoskiego klubu "Eljazz" i na naszej antenie w transmisji obszernej części tego niezwykłego, muzycznego wydarzenia.

Bez prądu ale z oklaskami - na scenie i na antenie - w cyklu "Koncertowe Radio PiK".

10 grudnia 2018 - Krzysztof Głuch Oscillate & Józef Skrzek w toruńskim Hard Rock Pub Pamela

Z klubowej sceny na radiową antenę
Z klubowej sceny na radiową antenę
Drugi poniedziałek grudnia w zabrzmi w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK retransmisją fragmentów występu zarejestrowanego 29 października 2018 r. w toruńskim Hard Rock Pub Pamela, w ramach HRPP Festival 2018.

W tym roku największym wydarzeniem pod tym właśnie szyldem był wspólny występ charyzmatycznego Józefa Skrzeka z formacją Krzysztof Głuch Oscillate. Poprzedził go set zjawiskowej Moriah Woods, która olśniła licznie zgromadzoną publiczność.

Wieczór zamknął Fijałkowski Project, zespół stworzony przez Łukasza Fijałkowskiego, cenionego toruńskiego gitarzystę i kompozytora, który do współpracy zaprosił takich artystów jak: Agnieszka Grajkowska-Wierzba, Waldemar Knade, Michał Dąbrowski, Krzysztof Wasita oraz Andrzej Gulczyński. Grupa zagrała materiał ze swojej pierwszej płyty, której premiera miała miejsce również w trakcie HRPP Festival 2018.

3 grudnia 2018 - Oklaski dla zespołu WIRUS!

Słuchaj i łap bakcyla!
Słuchaj i łap bakcyla!
Pierwszy poniedziałek grudnia, a zatem jeden z ostatnich wieczorów tegorocznego cyklu spotkań w paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK, wypełnimy wspomnieniem występu bydgoskiego zespołu WIRUS. Tak zatem zabrzmi muzyczna mikstura, w której wymieszały się: rock, punk i szczypta alternatywy.

Grupa WIRUS wystąpiła w naszym studiu i na kujawsko-pomorskiej antenie 14 grudnia 2012 roku czyli niemalże dokładnie 6 lat temu.

Czy po tylu latach muzyczny WIRUS jest wciąż aktywny i czy Nasi Słuchacze złapią muzycznego bakcyla wsłuchując się w zaraźliwą twórczość bydgoskiego zespołu?

Należy przekonać się o godz. 19.05.

26 listopada 2018 - LUSTRO - na scenie i na antenie!

LUSTRO na antenie Polskiego Radia PiK
LUSTRO na antenie Polskiego Radia PiK
Nie wiadomo kiedy, upłynął nam listopad... Ostatni poniedziałek przedostatniego miesiąca 2018 roku ogrzejemy emocjami przeniesionymi z widowni i sceny toruńskiego Hard Rock Pub Pamela na kujawsko-pomorską antenę.

Koncertowe pasmo Polskiego Radia PiK wypełni transmisja występu formacji LUSTRO, która na tej klubowej scenie w Toruniu wystąpi w tym roku już drugi raz. Zespół z Radomia zaprezentował się toruńskiej publiczności 26 lutego. Listopadowy występ zespołu LUSTRO otworzy koncertowy wieczór w Hard Rock Pub Pamela, którego gwiazdą będzie AREK JAKUBIK w solowym projekcie.

Muzyka z oklaskami dla zespołu LUSTRO zabrzmi na antenie Polskiego Radia PiK już trzeci raz. W przeszłości, w ramach cyklu piątkowych spotkań w muzycznym studiu kujawsko-pomorskiej rozgłośni, grupa LUSTRO wystąpiła 29 kwietnia i 8 czerwca 2012 roku, promując album pt. "Spokojnie,to tylko wojna" i zdradzając muzyczne plany na przyszłość.
1234567