Piątek, 14 grudnia 2018 r.   Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Wybrzmiały...

3 grudnia 2018 - Oklaski dla zespołu WIRUS!

Słuchaj i łap bakcyla!
Słuchaj i łap bakcyla!
Pierwszy poniedziałek grudnia, a zatem jeden z ostatnich wieczorów tegorocznego cyklu spotkań w paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK, wypełnimy wspomnieniem występu bydgoskiego zespołu WIRUS. Tak zatem zabrzmi muzyczna mikstura, w której wymieszały się: rock, punk i szczypta alternatywy.

Grupa WIRUS wystąpiła w naszym studiu i na kujawsko-pomorskiej antenie 14 grudnia 2012 roku czyli niemalże dokładnie 6 lat temu.

Czy po tylu latach muzyczny WIRUS jest wciąż aktywny i czy Nasi Słuchacze złapią muzycznego bakcyla wsłuchując się w zaraźliwą twórczość bydgoskiego zespołu?

Należy przekonać się o godz. 19.05.

26 listopada 2018 - LUSTRO - na scenie i na antenie!

LUSTRO na antenie Polskiego Radia PiK
LUSTRO na antenie Polskiego Radia PiK
Nie wiadomo kiedy, upłynął nam listopad... Ostatni poniedziałek przedostatniego miesiąca 2018 roku ogrzejemy emocjami przeniesionymi z widowni i sceny toruńskiego Hard Rock Pub Pamela na kujawsko-pomorską antenę.

Koncertowe pasmo Polskiego Radia PiK wypełni transmisja występu formacji LUSTRO, która na tej klubowej scenie w Toruniu wystąpi w tym roku już drugi raz. Zespół z Radomia zaprezentował się toruńskiej publiczności 26 lutego. Listopadowy występ zespołu LUSTRO otworzy koncertowy wieczór w Hard Rock Pub Pamela, którego gwiazdą będzie AREK JAKUBIK w solowym projekcie.

Muzyka z oklaskami dla zespołu LUSTRO zabrzmi na antenie Polskiego Radia PiK już trzeci raz. W przeszłości, w ramach cyklu piątkowych spotkań w muzycznym studiu kujawsko-pomorskiej rozgłośni, grupa LUSTRO wystąpiła 29 kwietnia i 8 czerwca 2012 roku, promując album pt. "Spokojnie,to tylko wojna" i zdradzając muzyczne plany na przyszłość.

19 listopada 2018 - Joanna Dudkowska... na scenie i na antenie! Cz. III

NICO
NICO'ZZ Band na antenie Polskiego Radia PiK
Zapraszamy na trzecie już spotkanie w cyklu "Koncertowe Radio PiK", w którym wracamy do wieczoru 19 lutego br. zapisanego śladem wydarzenia pt. "JOANNA DUDKOWSKA - MUSIC AND VISUAL EXPERIENCE", zarejestrowanego w toruńskim Hard Rock Pub Pamela.

W poniedziałkowy wieczór 19 lutego transmitowaliśmy z Torunia obszerne fragmenty występu Joanny Dudkowskiej feat. KOVA. Obecni w klubie oraz Słuchacze Polskiego Radia PiK odebrali sporą dawkę niezwykłej mikstury muzycznej kojarzącej rock, jazz-fusion, classic, funk. 12 marca br. w eter popłynęła retransmisji II części tego szczególnego wieczoru.

Część trzecia zabrzmi w trzeci poniedziałek listopada br. Koncertowe pasmo Polskiego Radia PiK wypełni tym razem zapis występu NICO'ZZ Band. Retransmitowany koncert Nicolasa Zdankiewicza, francuskiego gitarzysty i wokalisty bluesowego zakończył festiwal "Music & Visual Experience", który odbył się w Toruniu z okazji 20. urodzin Hard Rock Pub Pamela.

12 listopada 2018 - Oklaski dla... JOHN MAYER!

Oklaski dla... John Mayer!
Oklaski dla... John Mayer!
Drugi poniedziałek listopada zabrzmi w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK kompozycjami godzącymi pop z muzyką soulową i blues z muzyką rockową. Sięgniemy po dźwięki zarejestrowane 11 lat temu, 8 grudnia 2007 roku w trakcie wieczoru koncertowego w Nokia Theatre w Los Angeles. Bohater naszego muzycznego spotkania wystąpił wtedy z koncertem szczególnym, podzielonym na trzy sety, z których każdy wnosił inny nastrój i rodzaj wrażeń, a jednak wciąż tą samą bardzo charakterystyczną atmosferę...

JOHN MAYER, bo o nim mówimy, nie potrzebuje dla swoich występów wielkiej oprawy. Ubrany zwykle w jeansy i t-shirt potrafi w półmroku scenicznego oświetlenia wywołać nastrój, z którego nie chce się uszczknąć ani jednej sekundy, ani jednej nuty. Specyficzny, chropowaty i trochę nosowy głos, trochę senna maniera wokalna układają się słowami pośród dźwięków wywołujących jakąś tajemniczą aurę wokół artysty... Rodzaj specyficznej melancholii i jakby rozmowy ze sobą, a jednak budowanie więzi z publicznością tłumnie wypełniającą miejsca Jego występów. Koncertowe warunki tylko podsycają apetyt i pozwalają Jemu jeszcze bardziej rozwijać skrzydła.

Miesiąc temu, 16 października JOHN MAYER skończył 41 lat. Swoje fascynacje i umiejętności artystyczne doskonali już od 13 roku życia, gdy z kasety darowanej przez sąsiada zagrał dla niego Stevie Ray Vaughan. Zainteresowanie gitarą zrodziło się nawet trochę wcześniej, gdy JOHN MAYER zachwycił się solówką, którą zagrał Marty McFly - bohater filmu "Powrót do przyszłości. To właśnie wyznaczyło szlak jego muzycznych ambicji i kierunek stylistyczny, w którym chciał realizować swoją pasję.

5 listopada 2018 - Wieczór z oklaskami dla... THE CURE!

Oklaski dla THE CURE!
Oklaski dla THE CURE!
Pierwszy poniedziałek listopada zabrzmi w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK twórczością zespołu THE CURE. Pamiętający jakiekolwiek żywe spotkanie z grupą Roberta Smitha z pewnością zasiądą przy radioodbiornikach, innym polecamy radiowy wieczór z oklaskami wciąż oczekując na przebudzenie grupy THE CURE, zarówno w kwestii wydawniczej jak i koncertowej. Sięgamy do zawartości jednej z płyt potrójnego albumu zatytułowanego "The Many Faces Of The Cure", zawierającej koncert zespołu zarejestrowany w roku 2011. Dwa pozostałe krążki tego wydawnictwa z 2016 roku, zawierają przykłady kooperacji członków THE CURE z innymi artystami i projektami, a także "covery" hitów THE CURE świadczące o popularności dorobku zespołu także wśród innych gwiazd światowej sceny muzycznej. Bez wątpienia THE CURE jest jedną z najważniejszych grup lat 80. o kultowym wizerunku. Wcielając się w ruch post-punk i dark-rock, THE CURE, a szczególnie jego lider, Robert Smith, posiadali niezwykłą swobodę i spryt tworzenia i umieszczania wśród ambitnych kompozycji także przebojowych piosenek, które stały się absolutnymi klasykami popu, bez narażania wiarygodności samego zespołu.

29 października 2018 - Oklaski dla "Magasin Du Café"

Oklaski dla Magasin du Cafe...
Oklaski dla Magasin du Cafe...
To był niesamowity koncert... 24 września 2018, włoska formacja Magasin Du Café wypełniła po brzegi widownię Hard Rock Pub Pamela w Toruniu! Niezwykły klimat, ogromna pasja, miłość do muzyki, południowy temperament i umiejętności artystów ze słonecznej Italii – to wszystko wpłynęło na magię wrześniowego wieczoru w toruńskim klubie... Teraz nasi Słuchacze po raz drugi mogą poczuć tę atmosferę "retro", magię bistro i nowojorskich klubów słuchając retransmisji drugiej części koncertu Magasin Du Café !

Toruński występ osobliwego projektu był częścią trasy Magasin Du Café . Weekend poprzedzający koncert w Hard Rock Pamela, czwórka artystów z Piedmontu zaznaczyła swoją obecnością na scenach Rostoku i Nakła nad Notecią. Po koncercie w Toruniu grupa wróciła do Włoch, gdzie zaprezentowała się przed publicznością w Turynie i w Bolonii.

W ostatni, jesienny poniedziałek października, w paśmie koncertowym Polskiego Radia PiK zapraszamy Państwa na wieczór z odrobiną lata.

22 października 2018 - Wieczór z oklaskami: eM i Przyjaciele!

Nie przegap!
Nie przegap!
Czwarty poniedziałek zabrzmi w paśmie koncertowym oklaskami dla występu zarejestrowanego 5 lat temu - 29 września 2013 roku w Studiu im. Janusza Hajduna, zaprzyjaźnionego z nami Polskiego Radia Gdańsk.

W cyklu pt. "Metropolia Jest Okey" przed liczną publicznością zgromadzoną na widowni gdańskiego studia zaprezentował się projekt eM z Pruszcz Gdańskiego. Radiowym występem zespół świętował dwudziestolecie powstania nazwy i dziesięciolecie ogólnopolskiego debiutu.

Na scenie studia Radia Gdańsk pojawili się również goście, Przyjaciele projektu eM . Uszu publiczności zebranej w Studiu im. Janusza Hajduna dobiegło 16 piosenek wybranych z trzech płyt: "Kilka wyjść", "Taniec skośnookich delfinów" oraz "Emocje".

Z okazji Jubileuszu 10/20 zespół eM otrzymał od Radia Gdańsk i Nadbałtyckiego Centrum Kultury specjalną nagrodę za rozsławianie Trójmiasta na arenie ogólnopolskiej.


14 października 2018 - Wieczór z oklaskami... - FISH

Wieczór z oklaskami...
Wieczór z oklaskami...
Oklaski w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK zabrzmią tym razem nietypowo, bo w niedzielę. Oklaskiwać będziemy artystę, który wiele razy odwiedzał Kujawy i Pomorze. w najbliższą sobotę, 20 października wróci do Bydgoszczy, by promować swój najnowszy album "Weltschmerz" i zaprezentować na scenie Artego Arena materiał z płyty "Clutching At Straws", ostatniej nagranej z grupą Marillion.

FISH, bo o nim mówimy, to artysta o tyle poetycki, co i żywiołowy. Znany jest z występów pełnych energii, przeplatanych emocjami w wędrówkach pomiędzy repertuarem solowym i wyjętym z okresu pracy w składzie Marillion. Każde z tych odniesień pobudza i angażuje widownię i tak pewnie będzie w każdym miejscu tegorocznej, jesiennej trasy Fisha w Polsce.

Przygotowując się do spotkań z tym szkockim artystą, przypomnimy fragmenty również jesiennej trasy sprzed 13 lat, którą FISH podkreślił 20-lecie wydania płyty "Misplaced Childhood" grupy Marillion. Sięgniemy po wydany w 2006 roku album "Return To Childhood" i koncertowe wspomnienie występu Fisha w Tilburgu, 13 listopada 2005 roku.

Holenderskim fanom Fish zaprezentował się z zespołem w składzie:
  • Frank Usher - gitary
  • Andy Trill - gitary
  • Tony Turrell - instrumenty klawiszowe
  • Steve Vantsis - gitara basowa
  • John Tonks - perkusja
  • Deborah Ffrench - chórki.
Oczekując polskich występów Fisha, na godzinę muzyki z oklaskami zaprasza Adam Droździk.

8 października 2018 - Oklaski dla HELDORADO

W koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK przypominamy koncert bydgoskiej grupy Heldorado, która w studiu i na antenie naszej rozgłośni wystąpiła dwukrotnie. Pierwszy raz 17 września 2010 roku i ponownie 5 grudnia roku 2012. Właśnie wspomnienie grudniowego występu Heldorado wypełni nasze, krótsze tym razem muzyczne spotkanie z oklaskami w tle. Podczas kilku lat swojej działalności bydgoski zespół wygrał kilka konkursów (np. KATAR 2012), wziął też udział w szalonej trasie 30 koncertów w 23 dni w ramach "Heldorado Monar Tour". Niestety, grupa już nie istnieje, ale wspomnienia zostały. Do wspomnień koncertu zaprasza Tomasz Kaźmierski.

1 października 2018 - Oklaski dla... WHITESNAKE!

Oklaski dla...
Oklaski dla...
Pierwszy wieczór października i przy okazji poniedziałek, a zatem i muzyka z oklaskami w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK. Dzisiaj sięgniemy do wspomnień lipcowego wieczoru sprzed 21 lat, zarejestrowanego w stolicy kraju kwitnącej wiśni. 5 lipca 1997 roku, przy okazji wizyty promującej w Japonii album "Restless Heart" grupy Whitesnake, David Coverdale i Adrian Vandenberg wystąpili przed niewielką publicznością zgromadzoną w studiu koncernu muzycznego EMI w Tokio. Powiedzieć, że był to kameralny koncert, to i tak powiedzieć za dużo. Siłą artystów były: legenda i niepowtarzalny głos Davida oraz brzmienie akustycznej gitary oraz talent Adriana, przyjaciela Davida i gitarzysty w składzie Whitesnake. Nie można zapomnieć o całym bagażu skojarzeń i hitów niesionych na barkach Davida Coverdale'a przez lata pracy twórczej i scenicznej także w składzie Deep Purple. To wszystko składa się na wachlarz ciekawości każdego spotkania z rockową legendą. Mało kto jednak przypuszczał, że tak ascetyczna oprawa wystarczy, by wprowadzić świadków spotkania w Tokio w swoisty trans przerywany jedynie oklaskami i wyrazami uznania dla autorów niecodziennej wymowy tego szczególnego wieczoru...
1234567