Niedziela, 17 lutego 2019 r.   Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

18 lutego 2019 - Na scenie i na antenie...

Fot. Jessica David
Fot. Jessica David
Trzeci poniedziałek lutego w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK zabrzmi transmisją z toruńskiego Hard Rock Pub Pamela, gdzie 18 lutego, w ramach Prezentacji Artystycznych "Sztuka bez barier" wystąpi Apostolis Anthimos Quartet!

Apostolis Anthimos uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów prezentujących swój talent na pograniczu jazzu i muzyki rockowej. Choć zaczynał jako gitarzysta, obecnie prezentuje się także jako interesujący perkusista, pianista i basista. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka.

Prezentacje Artystyczne "Sztuka bez barier" odbywające się w 18 lutego w toruńskim Hard Rock Pub Pamela, to cykliczne wydarzenie o charakterze festiwalowym, organizowane przez Centrum Niezależnego Życia "Sajgon" z Ciechocinka. W Toruniu odbędzie się pierwszy raz. W trakcie festiwalu publiczność będzie mogła usłyszeć muzykę z pogranicza jazzu, rocka progresywnego, bluesa i southern rocka.
W trakcie Prezentacji Artystycznych "Sztuka bez barier" na scenie Hard Rock Pub Pamela w Toruniu zaprezentują się kolejno formacje:
  • Apostolis Anthimos Quartet,
  • Yellow Horse
  • Skołowani.
- Prezentacje Artystyczne "Sztuka bez barier" to impreza integracyjna, której celem jest zwrócenie uwagi na różne formy aktywności i popularyzowanie twórczości artystycznej, w tym również osób z niepełnosprawnością. Są idealnym wydarzeniem dla każdego, kto chce poznać świat wyobraźni i wrażliwości drugiego człowieka - mówi o festiwalu Jerzy Szymański, jeden z organizatorów wydarzenia oraz muzyk zespołu "Skołowani".

Prezentacje Artystyczne "Sztuka bez barier" zostały dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Apostolis Anthimos w trakcie HAPPY JAZZ FESTIVAL organizowanego w 2019 roku w toruńskim Hard Rock Pub Pamela. Fot. Jessica David
Apostolis Anthimos w trakcie HAPPY JAZZ FESTIVAL organizowanego w 2019 roku w toruńskim Hard Rock Pub Pamela. Fot. Jessica David
Do wysłuchania transmisji koncertu APOSTLIS ANTHIMOS QUARTET zaprasza Dariusz Gross.