Wtorek, 22 stycznia 2019 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Wybuch gazu w Kołodziejewie w powiecie inowrocławskim, w gminie Janikowo. Budynek jest częściowo zawalony, jedna osoba poszkodowana.
Polskie Radio PiK » Sport
2018-09-11, 23:07 Polska Agencja Prasowa

Polska - Irlandia 1:1 w towarzyskim meczu

Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Glik (2-L) oraz John Egan (L) i Richard Keogh (3-L) z Irlandii podczas towarzyskiego meczu międzypaństwowego rozegranego we Wrocławiu. Fot. PAP/Jan Karwowski
Polska zremisowała z Irlandią 1:1 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim, który rozegrano we Wrocławiu. Bramki zdobyli Aiden O'Brien w 53. i Mateusz Klich w 87. minucie. Jakub Błaszczykowski zagrał w barwach narodowych po raz 102. i wyrównał rekord Michała Żewłakowa.
W porównaniu do piątkowego meczu z Włochami w Bolonii w Lidze Narodów (1:1) selekcjoner Jerzy Brzęczek dokonał sześciu zmian w podstawowym składzie. Najpoważniejsza to brak Roberta Lewandowskiego. W ataku zastąpić go mieli Arkadiusz Milik i debiutant Krzysztof Piątek.

W podstawowym składzie zagrał natomiast Jakub Błaszczykowski, dla którego był to 102. występ w drużynie narodowej. Pod tym względem zrównał się z dotychczasowym rekordzistą Michałem Żewłakowem. Przed rozpoczęciem spotkania prezes PZPN Zbigniew Boniek w towarzystwie wiceprezesa Marka Koźmińskiego wręczył 32-letniemu pomocnikowi pamiątkową paterę i koszulkę.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Rozgrywane było w wolnym tempie i nie mogło porwać publiczności. Mało było sytuacji bramkowych.

W 10. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Milik. Po wyrzucie z autu Arkadiusza Recy, głową przedłużył podanie Marcin Kamiński, a napastnik Napoli niecelnie główkował.

Niewiele ponad kwadrans później w dobrej sytuacji znalazł się Piątek, ale stracił piłkę, po tym jak wbiegł między dwóch obrońców. Kilka minut później strzelał z dystansu Milik. To były wszystkie sytuacje podbramkowe biało-czerwonych w pierwszej połowie.

Poniżej oczekiwań spisywali się pomocnicy. W trakcie meczu Brzęczek najwięcej uwag miał do Rafała Kurzawy. Lewoskrzydłowy Amiens SC był mało kreatywny w ofensywie i spóźniony w defensywie. W przerwie zastąpił go debiutujący Damian Kądzior.

Osiem minut po przerwie goście objęli prowadzenie. Callum O’Dowda ograł z prawej strony boiska Błaszczykowskiego i dośrodkował w pole karne. Tam do piłki wyskoczył niepilnowany przez polskich obrońców Aiden O’Brien i strzałem głową skierował piłkę do bramki. Irlandzkiego napastnika nie upilnował pełniący rolę kapitana Kamil Glik.

W środku pola kiepsko prezentowali się Grzegorz Krychowiak i Karol Linetty. Tego pierwszego na ostatnie dwadzieścia minut zastąpił Damian Szymański. W środku pola pojawił się też Mateusz Klich i to on doprowadził do wyrównania w 87. minucie. Po wymianie piłki z Milikiem, 28-letni obrońca z około siedmiu pokonał bramkarza reprezentacji Irlandii.

Przed meczem selekcjoner zapowiadał, że będzie chciał przyjrzeć się, jak jego piłkarze poradzą sobie w ataku pozycyjnym. Na pewno Brzęczek nie może być zadowolony z tego, co zobaczył.

Polska - Irlandia 1:1 (0:0).

Bramki: dla Polski - Mateusz Klich (87); dla Irlandii - Aiden O'Brien (53-głową).

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik (61. Jan Bednarek), Marcin Kamiński, Arkadiusz Reca (72. Rafał Pietrzak) – Jakub Błaszczykowski (81. Przemysław Frankowski), Grzegorz Krychowiak (73. Damian Szymański), Karol Linetty, Rafał Kurzawa (46. Damian Kądzior) – Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek (61. Mateusz Klich).

Irlandia: Darren Randolph – Cyrus Christie (55. Matthew Doherty), Richard Keogh, John Egan, Kevin Long, Enda Stevens – Callum O’Dowda (90. Alan Judge), Shaun Williams (73. Conor Hourihane), Callum Robinson (63. Graham Burke), Jeff Hendrick (55. David Meyler) – Aiden O’Brien (81. Daryl Horgan).

Sędzia: Boris Marhefka (Słowacja). Widzów: 25 455.
piłka nożna

Sport

2019-01-22, godz. 11:00 Ekstraklasa koszykarzy - gracz Anwilu kontuzjowany. Czeka go długa przerwa Koszykarz Anwilu Włocławek Walerij Lichodiej jest ponownie kontuzjowany i z tego powodu nie poleciał z zespołem na wtorkowy mecz Ligi Mistrzów FIBA z UCAM Mur ... » więcej 2019-01-22, godz. 09:00 Ekstraklasa siatkarzy - przegrana Chemika. Wyniki 16. kolejki i tabela Poniedziałkowy mecz w Będzinie, w którym miejscowy MKS przegrał z Indykpolem AZS-em Olsztyn, zakończył 16. kolejkę ekstraklasy siatkarzy. W niej Chemik Bydgos ... » więcej 2019-01-22, godz. 08:00 Ekstraklasa koszykarzy - porażka Anwilu i triumf Polskiego Cukru. Pełne wyniki 16. kolejki W 16. kolejce ekstraklasy koszykarzy Anwil Włocławek przegrał u siebie z Arką Gdynia. Z kolei Polski Cukier Toruń, po dość zaciętym pojedynku, wygrał na własn ... » więcej 2019-01-21, godz. 20:55 Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac wygrał niemal przegrany mecz W tie-breaku meczu 15. kolejki ekstraklasy siatkarek Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wygrał na wyjeździe z Eneą PTPS-em Piła 3:2, mimo że w tie-breaku przegrywa ... » więcej 2019-01-20, godz. 20:26 PŚ w skokach - Dawid Kubacki 12., zwycięstwo Krafta Dawid Kubacki zajął 12. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft. Lider PŚ Japończyk Ryoyu Kobay ... » więcej 2019-01-20, godz. 20:12 Puchar Polski koszykarek - Energa Toruń przegrała w finale Koszykarki CCC Polkowice po raz trzeci w historii wywalczyły Puchar Polski. Podopieczne trenera Marosa Kovacika pokonały w finale rozgrywanym w Bydgoszczy Ene ... » więcej 2019-01-20, godz. 10:57 Ekstraklasa siatkarzy - wicemistrz Polski nie dał szans Chemikowi Bydgoszcz W 16. kolejce ekstraklasy siatkarzy Chemik Bydgoszcz przegrał u siebie z aktualnym wicemistrzem kraju ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. » więcej 2019-01-19, godz. 21:35 Puchar Polski koszykarek - Energa Toruń w finale! Koszykarki Energi Toruń pokonały Arkę Gdynia 68:66 (15:19, 15:12, 19:17, 19:18) i awansowały do niedzielnego finału turnieju Pucharu Polski rozgrywanego w Byd ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:00 Puchar Polski tym razem nie dla Artego. Bydgoszczanki odpadły w półfinale Koszykarki CCC Polkowice pokonały Artego Bydgoszcz 78:45 (18:6, 23:14, 23:5, 14:20) i jako pierwsze awansowały do finału turnieju Pucharu Polski, który rozgry ... » więcej 2019-01-19, godz. 19:15 Polska wskoczyła na podium! Rewelacyjny Dawid Kubacki Polska zajęła trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Triumfowali Niemcy pokonując Austrię o zaledwie 0,1 pk ... » więcej